Радио Милева
шокантна славеничка

63-от РОДЕНДЕН НА МАДОНА: Објави бизарни фотографии кои сите ги коментираат

63-от РОДЕНДЕН НА МАДОНА: Објави бизарни фотографии кои сите ги коментираат

Мадона го прослави својот 63 -ти роденден во Италија, каде дојде со приватен авион.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madonna (@madonna)

Таа пристигна со своите шест деца: ќерките Лурдс, Мерси Џејмс и близнаците Естер и Стела и синовите Роко и Дејвид. Со нив беше 36-годишното момче на Мадона, танчерот Ахламалик Вилијамс.

Пејачката се пресоблече неколку пати во текот на вечерта, а фустанот на Версаче ги привлече погледите на светските и домашните медиуми. Целата прослава беше во знакот на крстовите, а исто така и нејзината славеничка, златна торта.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madonna (@madonna)

Под магија на Византиската империја – напиша пејачката во описот на фотографиите.

Во коментарите под објавата, нејзиниот роденден го честитаа бројни обожаватели, меѓу кои и познати пријатели како Донатела Версаче и Кели Рајп.

Некои обожаватели негодуваа што таа беше видена како пуши на видеото, но други побрзаа да ја одбранат, тврдејќи дека таа е „возрасна жена која може да прави што сака“. Покрај тоа, на повеќето видеа се гледа како таа лиже сладолед, се под објаснување дека се работи за „вежба на јазик“.

Останати вести од Радио Милева