Љубов и Секс

6 најдобри пози за прв анален секс

6 најдобри пози за прв анален секс

Ние секогаш сме љубопитни кога станува збор за анален секс, но често не знаеме од каде и од каде да започнеме

Затоа, ги откриваме најдобрите пози за првиот анален секс:

ВОЗАЧ

Оваа поза е добра за првиот анален секс, бидејќи му овозможува на партнерот да ја контролира длабочината и брзината на пенетрација.

Исто така, помага да се постигне оргазам, бидејќи физичкиот контакт помеѓу партнерите е многу близок и интимен.

„ДОГИ СТАЈЛ“

Оваа поза често се поврзува со анален секс и за многумина е прва асоцијација на ова искуство.

Секс-експертите Патриша Џонсон и Марк Михаелс ја препорачуваат оваа поза на сите парови кои првпат се бават со анален секс, како и на оние кои имале непријатно прво искуство со анален секс.

Клекнува на широко поставените колена, со рацете на колена или на креветот како потпора, а вие полека ја пробивате од позади.

Извртена лажица

Оваа поза е одлична за секси странична акција, но инаку е одличен избор за анален секс кога двајцата сакате да се опуштите и да уживате.

Позата „мала лажица“ значи дека вашата партнерка се сврти малку кон вас, кревајќи ги нозете над бутовите. Оваа поза ви овозможува да уживате во анален секс и истовремено да го стимулирате клиторисот или вагината, што ќе ја доведе до незамислено задоволство.

Модифициран стил на куче

Позата на анален секс од позади, додека вашата партнерка лежи на стомак, е пријатна и лесна и е една од најдобрите пози за првиот анален секс.

Одлична поза за жените, бидејќи им овозможува да го стимулираат клиторисот или да користат вибратор. Двојната стимулација ја зголемува возбудата и задоволството, што придонесува за зголемување на дозата на релаксација и создавање оргазмични сензации.

Мисионерска поза со пресврт

Претворете ја омилената поза од ванила секс во неверојатен прв анален секс: додека сте во мисионерска поза, вашата партнерка нека ги стави нозете на рамената. Со соодветно количество лубрикант и релаксација, дури и првичната пенетрација може да биде пријатна.

Некои луѓе можеби не се доволно флексибилни за оваа поза, а за оние кои се и сакаат да испробаат нешто ново, препорачуваме да пробаат мисионерска поза, во која вашата партнерка ќе ги става нозете на рамената и ќе може да одолее и да ја контролира длабочината и темпото на пенетрација. .

ЛИЦЕ В ЛИЦЕ

Ако сакате поголема блискост за време на анален однос, испробајте ја оваа поза, што значи дека вашиот партнер седи во скут.

Оваа поза гарантира дополнителна стимулација на жената, бидејќи можете да ги допирате нејзините гради, клиторис и задник.

Кога ќе се најдете во оваа позиција, контактот со очите и (со) здивот на вашиот партнер ќе ја зголемат возбудата.

извор:попара.мк