Љубов и Секс

5 хороскопски знаци што ќе имаат многу среќа во љубовта во текот на зимата

5 хороскопски знаци што ќе имаат многу среќа во љубовта во текот на зимата

Само љубовта и позитивната енергија можат да ве затоплат во текот на студените зимски месеци. Ако сте во врска и чувствувате дека ви недостасува интимност или сте слободни и барате вистинска љубов без манипулации, лаги и игри, проверете дали вашиот хороскопски знак е на овој список.

Бик
Во текот на јануари и февруари 2021 година, силата ќе има клучна улога во вашиот љубовен живот. Луѓето кои ќе ги запознаете ќе ве охрабрат да се развивате и ќе ви покажат како да ги искористите максимално вашите креативни ресурси.

Ова ќе биде одлично време да видите колку многу можете да го раширите срцето.

Колку повеќе време одвојувате за работи што ви помагаат да растете и да се развивате, толку посреќно ќе биде вашето срце оваа зима.

Рак
Бидејќи 2020 година се отвори со полна месечина во вашиот хороскопски знак, оваа година е одбележана со неочекувани патувања длабоко во вашата сопствена душа. Тоа ќе продолжи и на почетокот на следната година.

Интуицијата ќе ви биде многу силна на полето на романтиката и затоа ќе развиете врски што позитивно ќе влијаат на вашата самодоверба.

Искажете ги јасно вашите потреби, а партнерот ќе се потруди да ги исполни.

Лав
Што навистина сакате? Не е време да продолжите да инвестирате во врски од кои не учите ништо, но исто така не е време да му дозволите на вашето его да ве совлада.

Вие сте силни и горделиви, но сега е моментот да се ослободите од негативноста и да го отворите срцето кон вистинските вредности во љубовта.

Стрелец
Искуствата што ќе ги доживеете оваа зима ќе ве подготват за големи промени на сексуално и љубовно поле.

Обрнете внимание на сите работи што прават да се чувствувате несигурни, параноични и нестабилни, како и на работите што го прават сосема спротивното.

Кога ќе ја достигнете оваа јасност, ќе знаете во која насока треба да ја насочите вашата љубовна стрела.

Водолија
Нема да бидете расположени за игри, кратки авантури, флертување или изневерување. Во последните неколку години научивте да ги почитувате сопствените желби и потреби.

Исто така, сфативте како да ги контролирате само работите што се во ваша моќ и да не се грижите за останатите. Сега сте свесни за вашите потреби и отворено ќе чекорите кон вистинската љубов, особено во јануари.

извор: кафепауза