Радио Милева
не може да не провоцира

Нивес Целзиус овој пат со дуксер до грло ги покри бујните гради, ама затоа се прошета гола, по кожена танга и однапред и одзади (ФОТО)

Нивес Целзиус овој пат со дуксер до грло ги покри бујните гради, ама затоа се прошета гола, по кожена танга и однапред и одзади (ФОТО)

Контроверзната пејачка Нивес Целзиус, иако е позната по разголените објави и изданија, со својот последен стајлинг предизвика повторно реакции.

Имено, Нивес кога бира знае што бира, а овој пат за прошетка избрала комбинација што максимално провоцира. Дуксер и кожени панталони кои се претежно проѕирни.

Одзади кожена танга која во преден план го истакнува голиот задник покриен само со проѕирен тул, однапред истата приказна која уште повеќе го потенцира подножјето во пределот на меѓуножјето.

Коментарите на Инстаграм веднаш следеа по нејзината провокативна објава.

„Можеше да бидеш и гола“, „Белким вака нема да излезеш на улица“, „Жената е преубава, но ова е премногу“…

Инаку, Нивес Целзиус често привлекува внимание со својот изглед. Иако е во петтата деценија, многумина коментираат дека изгледа како да има двојно помалку години.За тоа е заслужна здравата исхрана, како што вели, но и тренингот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius)

Фото: Инстаграм/nivescelsius

Останати вести од Радио Милева