Радио Милева
славеничка

Цеца слави 49. роденден, честитки пристигнуваат од сите страни (ФОТО)

Цеца слави 49. роденден, честитки пристигнуваат од сите страни (ФОТО)

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска полни 49 години.

Роденденските честитки пристигнуваат во текот на целиот ден, а меѓу првите која и испрати честитка беше нејзината кума, пејачката Вики Миљковиќ.

Вики сподели фотографија на која е во прегратки со Цеца, а и двете се со насмевки на лицата.

Меѓу пристигнатите честитки и онаа од пејачката Александра Младеновиќ, Ѓорѓе Давид и многумина други, се најде и честитката од братот на Немања Гудељ, Драги кој ја нарече Цеца супер моќна жена.

Фото: Инстаграм принтскрин/cecaraznatovic

Останати вести од Радио Милева