Радио Милева
бугарска естрадна бејби-манија

Марија е бремена со близнаци: Бугарската фолк пејачка сцената и микрофонот ќе ги замени со цуцли и пелени! (ФОТО)

Марија е бремена со близнаци: Бугарската фолк пејачка сцената и микрофонот ќе ги замени со цуцли и пелени! (ФОТО)

Сè повеќе бугарски фолк пејачки како што стојат работите,  догодина ќе ја заменат сцена и микрофонот со пелени и цуцли… Најмалку, барем четири. Меѓу нив најмногу изненади  Марија. Цицлестото бугарско фолк  мињонче, како што ја нарекуваат пејачката,  е бремена, тврди добро информиран извор за LifeOnline.bg.

Информациите говорат дека Марија (40) зачнала ин витро и носи близнаци. HotNews потсетува дека бринетата никогаш не успеала да забремени додека била со бизнисменот Христијан Гуштеров.

За разлика од Криси, нејзиниот сегашен сопруг Мирослав Соколов успеа да ја забремени, иако преку ин витро процедури. Парот изненадувачки се венча на 3-ти декември минатата година.

Инаку, пејачката има ќерка од првиот сопруг Димитар Андонов, со вториот Христијан Гуштеров работите не тргнале во тој правец. Сегашниот сопруг на Марија има две деца од првиот брак – момче и девојче.

Веднаш штом се разведе од првата сопруга Ваја, ја лиши од сите материјални привилегии, кои автоматски беа пренасочени кон новата г-ѓа Соколова.

Фото: Инстаграм принтскрин/maria_official_bulgaria

Останати вести од Радио Милева