Лице в Лице
приказна од зад сцената

Voyage: Ние сме трагична генерација која мора да го живее она што е оставено од предходните генерации (ВИДЕО)

Voyage: Ние сме трагична генерација која мора да го живее она што е оставено од предходните генерации (ВИДЕО)

Музичарот  Војаж е еден од младите изведувачи чија популарност расте со вртоглава брзина. Додека неговите песни имаат милионски прегледи и први места во тренднгот на Јутуб и се слушаат во секој клуб, неговиот настап во Скопската дисктека Централ парк која не беше доволно пространа да ги собере неговите фанови на едно место, покажа зошто во моментов е толку баран и актуелен.

Нашите соработници од естрадниот ТВ магазин „Бекстејџ“  ексклузивно имаа  можност пред настапот да поразговараат со него, за сите актуелни теми но и за настапите во Македонија кој често знае да ги истакне како најдобрите кои му се случиле.

Војаж откри и некои приватни моменти за кои јавноста могу или воопшто не знае, како на пример податокот дека, верувале или не, тој бил отфрлен од друштвото, а зошто – одговорот го даде во интервјуто, во кое проговори и за актуелнта тема – булингот и сајбер насилството!

Погледнете и слушнете што раскажа младиот изведувач пред камерата во „магазинот од зад сцената“:

Останати вести од Лице в Лице