петок, 8 декември 2023

Радио Милева

Пред седум години и денес: Ѕвездичката Мартија Станојковиќ за само неколку години како растеше драстично се измени, а овие спомени сведочат за тоа (фото)

Времето си мнинува многу брзо, а промените сакале ние или не, мора да доаѓаат. Оние кои пред некое време ни се чинеле мали, денес потпораснале,...
Радио Милева

Македонската фолкерка ја заврши австралиската турнеја со „сувенир“: Стојне Николова се регистрираше! (ФОТО)

Македонската фолк пејачка Стојне Николова заедно со нејзиниот музички компањон Бобан Мојсовски – Мојсо и останатата екипа македонски...
Радио Милева

Што и стана на Марјана Станојковска? Ваква ниту сте ја виделе, ниту пак помислувате дека ќе ја видите, ама… (фото)

Атрактивна, провокативна, сексапилна, се само дел од епитетите кои се лепат кога е описот на ТВ водителката Марјана Станојковска во...
Радио Милева

Марија Луиса Тодоровска не е баш (качена на) толку „јака штикла“: Пејачката се пофали дека ќе им отвори работа на адвокатите и лекарите, арно ама испадна дека работа ќе имаат само чевларите! (ФОТО)

Марија Луиса Тодоровска „не е жива“ ако не и се случи некоја догодовштина. Динамиката на настапите и е секојдневна, па пејачката едвај...