петок, 1 декември 2023

Промотер

Наум Петрески по мноштвото безвременски македонски хитови запеа и на српски јазик – „Не могу ја без тебе“ (ВИДЕО)

Деновиве Наум Петрески, еден од најпознатите и најпопуларни македонски фолк ѕвезди и пејач кој отпеал многу антологиски хитови ја изненади...
Мегафон

Јутјуберот има нов проект: Стефан Лазаров ќе ве води низ се’ што е подзаборавено, а е важно да се знае во Македонија (ВИДЕО)

Откако упсеа да наниже 100.000 сабскарјбери кои го следат неговиот Јутјуб канал и за тоа доби признание, односно „клуч“ за нови уште поголемио...
Радио Милева

Бившата жена на Жељко Јоксимовиќ кога ќе отиде во кафеана, сите гледаат во неа: Весна е „атомска бомба“ (ФОТО)

За Весна Јоксимовиќ, поранешната сопруга на поп пејачот Жељко Јоксимовиќ, се почесто се зборува и пишува поради нејзините „слободни...
Радио Милева

Новата сакана на Огњен Амиџиќ, бремената Мина, го слави роденденот на синчето на водителот – што ќе каже мама Данијела? (фото)

Откако часовникот покажа полноќ, во домот на Амиџиќ започна важен ден, а Мина Наумовиќ му испрати порака на синот на Огњен Амиџиќ. Имено,...
Радио Милева

Рада Манојловиќ ги воодушеви сите со својот атрактивен изглед: Пејачката на 38 години изгледа неверојатно (фото)

Рада Манојловиќ со години важи за една од најубавите пејачки на естрадата, а иако има 38 години, нејзините многу помлади колешки не можат...
Радио Милева

Во исчекување на 7-та сезона на „Преспав“ осамнаа нови снимки, а во нив урнебесен спој на Марјана како Росана заедно со Ула, Марио и инспектор Томе (видео)

Актерска екипа на популатниот македонски ситком „Преспав“ неодамна најави дека работеше на снимањата од седмата сезона. Емитувањето...
Радио Милева

Два „биљбиља“ во „Мерак меана“: Ирена Вељовска и Трајче – „Мајка“ е докажано дека јазикот ептен го владеат, а сепак меѓу себе се разбираат со… свиркање (ВИДЕО)

„Мерак меана“ на Сител телевизија е едно од оние фолк шоуа каде  расположението и убавата опуштена атмосфера одат во пакет со песните,...
Мегафон

„99 Мегастарс“ ја стартуваше македонската временска музичка машина и не врати во 90-ите: Забава до бесвест, освежени спомени и вредни награди (ФОТО)

Последниот ден од месец  ноември беше таканаречениот мегаден кога Државната лотарија на Македонија преку проектот  „99 Мегастарс“...