вторник, 19 септември 2023

Мегафон

За сите пациенти со очни болести офталмологот д-р Еркан Булут ќе спроведе бесплатни консултации на 23-ти Септември 2023 година во Велес

За сите пациенти со очни болести – офталмологот д-р Еркан Булут ќе спроведе бесплатни консултации на 23.09.2023 година. Здравствениот...
Мегафон

Бесплатни концултации со еден од најдобрите гастроентеролози во Р. Турција проф. д-р Самет Јардимчи на 23-ти Септември 2023 година во Велес

За сите пациенти со прекумерна тежина, кои треба да вметнат гастричен балон или гастричен ботокс – бесплатна консултација во Велес...
Живот и Стил

Користите капсули за перење алишта? Експерти ги објаснуваат честите грешки при нивно користење

Капсулите за перење, доколку не ги користите правилно, можат да направат повеќе штета отколку корист. Меѓутоа, ако ги совладате основните...
Радио Милева

Денес важи за една од најубавите на Балканот, а погледнете како изгледаше Џејла Рамовиќ пред „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Пејачката Џејла Рамовиќ победи на натпреварот „Ѕвезде Гранда“ во 2019 година, кога започна нејзината музичка кариера. Сепак, малкумина...
Радио Милева

Ема Радујко – топлес во танга: Атрактивната инфлуенсерка и пејачка го покажа сиот свој телесен дар на плажа во Кипар (ФОТО)

Атрактивната инфлуенсерка и пејачка Ема Радујко не порестанува да објавува скокотливи фотографии, на кои ги споделува своите бујни...
Радио Милева

„Срцето ми е скршено и ужасно сум вознемирен“: Таткото на Меган Маркл проговори за неа, принцот Хари и нивните деца (фото)

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, даде ново интервју во кое ја критикуваше својата ќерка што не го запознала со неговите внуци. Принцот...
Радио Милева

Тиана Ем во портокалово бикини кое ја истакнува нејзината совршена фигура одново крена температура: „Жена од султана“ не е добра само за во кафеана (ФОТО)

„Жена од Султана“ како што е прекарот кој го доби по нејзиниот голем хит  познатата пејачка Тијана Милентијевиќ дефинитивно важи за...
Радио Милева

Цеца како принцеза на Дизни: Пејачката се појави во Монте Карло во едно од нејзините најдобри изданија досега (видео)

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ настапи во Монте Карло, а посебно внимание привлече нејзиниот стајлинг. Таа беше облечена во долг,...
Радио Милева

После толку години рече дека е доста: Милан Калиник најде нова среќа и место каде ќе биде исполнет

Водителот и актер Милан Калиниќ досега се испробал во бројни телевизиски емисии, а по секоја ја задржа титулата омилен водител. Последниот...
Радио Милева

Бајага веќе не ја крие новата избраничка, а една случајна фотографија ја потврдува нивната љубов (фото)

Кога екипата на емисијата „Папарако лов“ пред неколку месеци откри дека Момчило Бајагиќ повторно е заљубен и дека тој и неговата нова...