понеделник, 18 септември 2023

Живот и Стил

Појадок за слабеење: Каша која телото го полни со енергија, го зголемува нивото на железо во крвта, а ги „топи“ килограмите (видео)

Овесните каши со децении се сметаат за најздрав појадок на сите времиња. Овојпат пронајдовме рецепт којшто ќе ви ја поправи крвната...
Радио Милева

Водителката Сања Маринковиќ ги воодушеви сите со своите фотографии, а овој спорт е нејзината страст! (фото)

Сања Маринковиќ неодамна ја отвори новата сезона на своето шоу „Магазин ин“ и призна дека е подготвена за нови работни победи. Водителката...
Радио Милева

„Како барби“ – Анѓелка Прпиќ позираше и покажа заносни облини четири месеци по породувањето (фото)

Актерката Анѓелка Прпиќ пред неполни четири месеци го роди своето второ дете, а веќе се врати во топ форма. Таа сега се пофали со линијата...
Радио Милева

На Бен Афлек одлично му оди со поранешната: Папараците „ги уловија“ премногу блиски во автомобилот (фото)

Парот од своето смирување, на кое нивните фанови чекаа дури 17 години, изгледа среќно и хармонично, а Афлек негува одлични односи и со...
Радио Милева

Данијела Димитровска за прв пат во улога на водителка – Манекенката ги покажа долгите нозе и ги воодушеви сите (фото) 

Поранешната манекенка Данијела Димитровска  дебитираше како водителка во Утринската програма на телевизија Блиц. Имено, Данијела...
Радио Милева

Саша Поповиќ откри детали од договорот со Цеца за „Ѕвездите на Гранд“, а ова пак му го барала Марија Шерифовиќ

Саша Поповиќ за ТВ Пинк ја отвори вратата од својот луксузен дом и го угости Немања Вујичиќ, кој разговараше со него за промените што...
Радио Милева

Марија Луиса Тодоровска призна дека нема момче, ама затоа има добра замена за слатки задоволства… И си го вика Тоше! (ФОТО+ВИДЕО)

Македонската фолкерка Марија Луиса Тодоровска по сите обврски најде време да биде гостинка во најгледаниот подкаст в моментов,  во...
Радио Милева

Секојдневно мора да пие лекови: Сопругата на Саша Поповиќ со години криеше за болеста со која живее

Пејачката Сузана Јовановиќ во еден период од животот мина низ многу турбулентен период. Со првиот сопруг Раде Здравковиќ го доби синот...
Радио Милева

Миро Кацаров направи голема свадбена журка во родниот Штип: Естрадни фаци, познати ТВ лица, бројни гости и забава до бесвест… на свадбената веселба на водителот (ВИДЕО)

Со црвен тепих, многу познати гости и богата програма, како и еден куп македонски музички ѕвезди од различни жанрови, познатиот македонски...