петок, 15 септември 2023

Радио Милева

Кој има посекси водителки „Гранд“ или „Пинк“: Маја Ненадиќ (ќe) ја фрли во сенка Јована Јеремиќ? (ФОТО)

Телвизиите во како во светот, така и во регионот не само што се натпреваруваат за поголема гледаност, подобра ипрограма, туку по се изгледа...
Радио Милева

Џемперот на принцезата Дајана продаден за баснословна сума: Познат е како „црна овца“, а аукциската цена го сруши светскиот рекорд (фото)

Познатиот црвено-бел џемпер на принцезата Дијана, познат и како „црната овца“, по две недели е продаден на онлајн аукција за 1.143.000 долари...
Радио Милева

Кај Вики Митровиќ со секоја нова објава голотија има прогрес: Риајлити старлетата – топлес… па речиси гола! (ФОТО)

Викторија Вики Митровиќ не крие дека има профил на „Онли Фанс“ страницата за возрасни и редовно го рекламира тој профил на својот „Инстаграм“....
Радио Милева

Ал Пачино и 54 години помлада девојка „уловени“ како уживаат во ноќно излегување по веста за нивната разделба (фото)

Ал Пачино и Нур Алфала биле на вечера, а потоа биле видени како заедно излегуваат од ресторанот држејќи се за рака. Иако портпаролот...
Радио Милева

Се откажа од два факултета и си замина од дома: Еве со што всушност се занимава ќерката на Саша Поповиќ

Ќерката на Саша Поповиќ, Александра, не сака да се експонира во јавноста, студирала на два факултета, но на изненадување на многумина...
Радио Милева

Секс, блуд, разврат, дрога, комар, насилство… Претставен трејлерот за „Покидан“ од трилогијата „Кафана на Балкану“ – автобиографискиот филм за Аца Лукас, а во него сите пороци (ВИДЕО)

Деновиве е претставен трејлерот за филмот „Покидан“ кој е дел од трилогијата  „Кафана на Балкану“.Станува збор за филм со потпис...
Радио Милева

„Не сум прочитала ниту една книга“ – Српската фолкерка ги изненади сите, па призна: „Поважно ми беше да заработам пари“ (фото)

Злата Петровиќ важи за една од најпопуларните фолкерки, а многумина велат дека тоа е затоа што таа е „вистинска жена од народот“. Таа...
Радио Милева

Новата сопоруга на Дарко Лазиќ откри се’ за односот со неговата екс- Ана Севиќ: „Не ми беше пријатно“

Дарко Лазиќ и неговата сопруга Катарина Лазиќ во вторникот гостуваа во емисијата „Амиџи шоу“ кај водителот Огњен Амиџиќ, а пред емисијата...
Радио Милева

Цеца не е информирана за свадбата на ќерка си, а за точниот термин поим нема: „Престанете да зборувате!“

Цеца Ражнатовиќ проговори за снимањето на новата сезона на „Ѕвезда Гранда“, но се осврна и на Анастасија и нејзиниот брак. Анастасија,...
Радио Милева

Пејачката со нозете во воздух: Ова нешто најмногу „ја пали“ и возбудува Андријана Петрушовска (ФОТО)

Андријана Петрушовска  е една од оние млади македонски пејачки што станаа познати откако претходно се обидоа да станат и „Гранд ѕвезди“...