четврток, 14 септември 2023

Промотер

Александар Јовевски со музичко – танцова визуелна етно симбиоза во својот – „Александров танц“ (ВИДЕО)

 „Од колено на колено” e нов музички етно проект (албум) на Александар Јовевски на кој базата е македонскиот фолклор, традиција и идентитет...
Радио Милева

Леонардо ди Каприо беше на прославата на Ѓоковиќ во Њујорк: Се вртеше српско оро, а еве како реагираше славниот холивудски актер (видео)

Српскиот шампион Новак Ѓоковиќ го совлада Данило Медведев со 3:0 во финалето на УС Опен. Ѓоковиќ на тој начин го освои својот 24. Грен слем,...
Радио Милева

Најжешкото издание на српската секс бомба: Сања Кужет се стегна во латекс за новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Водителката Сања Кужет ги изненади сите присутни со својот храбар стајлинг на снимањето на новите епизоди на „Ѕвезде Гранда“. Жирито...
Радио Милева

Саша Поповиќ ги потсети големите ѕвезди на „Гранд“: „Да не бев јас немаше да бидат таму каде што се денес“

Поранешниот директор на Гранд продукција, Саша Поповиќ се појави на снимањето на новата емисија, а по тој повод прозборе и за ѕвездите...
Радио Милева

Познатиот ТВ водител заврши во болница: Јанко Илковски – „Јади бурек“ опериран по тешката повреда (ФОТО)

Познатиот ТВ водител, некогашен ДЈ и музичар, Јанко Илковски е сепак најпознат по своето долгогодишно ТВ ток шоу – „Јади бурек“. И нема...
Радио Милева

Сузана Турунџиева не е бајачка, но за Атиџе изработи амајлија против уроци, а по она што го откри Игор Џамбазов навистина ќе и треба (фото)

Атиџе Муратова е жената која според Сузана Турунџиева ги поседува сите одлики што го красат човекот. Откако се запознаа нивното пријателство...