среда, 13 септември 2023

Радио Милева

Фотографија од Кејт Мос без шминка: Славната манекенка изгледа како 75-годишна работничка на терен (фото) 

Папараците пред неколку дена ја уловија Кејт Мос на улиците во Лондон во лежерно, опуштено издание. Познатата манекенка е фотографирана...
Радио Милева

Тато е горд: Вељко Ражнатовиќ не се надеваше дека наследникот Жељко од мали нозе ќе се покаже, ама ова и тоа како му годеше (фото)

Сакале или не, Жељко Ражнатовиќ е речиси секој ден е пред јавноста. Богдана и Вељко, како и гордата баба Цеца, избраа да не го кријат својот...
Радио Милева

Милица Дабовиќ и Тамара Радмиловиќ како фатални секси русокоси во еротски игри: Кога ќе се здружат две „Only fans“ убавици, возбудата “тече низ ногавици“ (ФОТО)

Поранешната кошаркарка Милица Дабовиќ изненади многумина кога почна да заработува на страница за возрасни „Only fans“. Таа дури почна ...
Радио Милева

Реакцијата на Селена Гомез за номинацијата на нејзиниот колега за наградата „VMA“ стана хит на социјалните мрежи (видео) 

Селена Гомез не криеше дека не била воодушевена што нејзиниот колега Крис Браун е номиниран за наградата VMA. Браун беше номиниран за...
Радио Милева

Позираше со „напумпано стомаче“ во предизвикувачко издание: Новата девојка на Огњен Амиџиќ е секси трудница (ФОТО)

Огњен Амиџиќ за нешто повеќе од пет месеци ќе добие второ дете, бидејќи со 17 години помладата девојка и негова колешка  Мина Наумовиќ...
Живот и Стил

Зошто плачеме додека гледаме филмови? Еве по што се разликуваат овие луѓе од оние кои ги кријат чувствата

За некои тоа е знак на слабост, но Пол Џ. Зак, професор на американскиот универзитет Клермонт, во своето истражување покажа дека луѓето...
Живот и Стил

Секојдневното туширање не е штетно, но еве што треба да преземеме за да не дојде до исушување на кожата

Постарите луѓе, бебињата и малите деца вообичаено имаат посува кожа, а тоа може да доведе до појава на егзема, па туширањето секој втор...
Радио Милева

Новак од среќа заигра бос на тревата: Семејството Ѓоковиќ направи прослава за паметење (фото)

Ѓорѓе Ѓоковиќ и Сашка Веселинов вчера во црквата Свети Марко го крстија синот на првата годишнина од бракот. Гостите за оваа убава пригода...
Радио Милева

Марија Шериовиќ на полноќ упадна во домот на мајка си: Верица не сакаше да се слика неподготвена, но веќе бидна (фото)

Поп пејачката Марија Шерифовиќ на полноќ ја изненади својата мајка Верица Шерифовиќ за прва да ја бакне и да и го честита роденденот. Мислеше...
Радио Милева

Само штиклите и страста се задолжителни: Мелита потврди дека е дефинитивно заљубена, ама дали и другата страна исто толку во неа? (ФОТО)

Позната по својот живот „на висока нога“ исполнет со луксуз, гламур и раскош, меѓу кои составен дел е и престојот на разни егзотични...