вторник, 12 септември 2023

Љубов и Секс

20 правила за среќна и долга врска! Редовни интимни односи: Еве што уште е важно – првото место ќе ве изненади

Една неодамнешна студија откри 20 златни правила за успешна и среќна врска! Дали се согласувате? Едно истражување на некои им ги „отвори...
Љубов и Секс

Не сте слушнале за „А“ точката? Голема грешка! Благодарение на неа, кулминацијата трае и до 20 секунди подолго!

Кога станува збор за врските, постојат многу начини на кои може да се доведете до кулминација. Идеално е кога има силна хемија помеѓу...
Радио Милева

Наследничката на Цеца прави се за да се зближи со свекрвата: Таса и Гудељ подготвуваат изненадување за Оливера (фото)

Анастасија и Немања Гудељ уживаат во својата љубов, а по црковната венчавка планираат дури три свадби. Едната ќе биде во Севиља каде...
Радио Милева

Ова е жената која Јашар ја сака четири децении: Се венчаа по 20 години врска, а една желба никогаш не им се исполни (фото)

Пејачот Јашар Ахмедовски со години гради успешна кариера, но не сака многу да зборува за приватниот живот. Најголема поддршка цело...
Мегафон

„Макфест 2023“ годинава најавува: Македонската музичка „прва лига“, неколку домашни суперѕвезди и музика за сите вкусови и возрасти

Како што најавија организаторите, годинешново 38-мо издание на фестивалот на забавна музика „Макфест 2023“ во Штип, според списокот на...
Радио Милева

Познатата Шехерезада „се стопи“: Турската актерка имаше проблем со килограмите, но сега е позгодна од кога било (фото)

Бергузар Коел од неодамна има нов изглед, од бринета премина во русокоси и тоа за потребите на улогата од новата серија насловена “Düğüm”. Корел...
Радио Милева

„Храната ја сакам повеќе од с*ксот“ – Стоја ги шокираше сите со изјавата, па призна:  „Диета никогаш не сум држела“ (фото)  

Стоја Новаковиќ долго време се бореше со вишокот килограми, а потоа успеа да ја доведе линијата до посакуваниот изглед. Сепак, таа признава...
Радио Милева

Фотографија која објаснува зошто е миленик на жените: Еве како изгледал Жељко Самарџиќ во 1979 година (фото)

Пејачот Жељко Самарџиќ важи за миленик на жените кои се најголема публика на сите негови настапи и концерти. Роден е на 3 октомври 1955...
Радио Милева

„Никогаш посреќна, никогаш поблиску до Бога“: Лила Филиповска се потсети на моментот кога и се исполни една дамнешна желба (фото)

Македонската ТВ водителката и инфлуенсерка Лила Филиповска на социјалните мрежи редовно споделува моменти од своето секојдневие. Таа...
Радио Милева

Една е мајка: Погледнете го изразот на лицето на Дијана Ѓоковиќ кога Ноле сервираше за 24. Грен слем (видео)

Новак Ѓоковиќ е најдобар досега и во тоа нема сомнеж, а тоа јасно го покажува 24. Грен слем титула што ја освои. Тој во финалето на УС Опен...
Живот и Стил

Маслиновото масло во борба против проширените вени: За да не се срамите повеќе да носите здолниште

Оваа исклучително лековита билка кај нас е позната по своите својства да ги исцелува раните и оштетувањата на кожата. Невенот е билка...
Радио Милева

Иако за себе тврди дека е пресметана, самоуверена, лојална, храбра, ѕверка… сепак на македонската пејачка не и се баш сите по мерка: Кој ја „извади од патики“ Кристина Димитри, па „меѓу редови“ му праќа скриени пораки? (ФОТО)

Кристина Димитри прилично самоуверено тргна да прави пејачка кариера и во Македонија и надвор од неа… Дали е на добар пат ќе покаже...