четврток, 7 септември 2023

Радио Милева

Вакви бивши никој нема: Хит видео од свадбата на Дарко Лазиќ и Катарина – еве кој најубаво си помина на забавата (фото)

Минатата недела Дарко Лазиќ ѝ вети вечна љубов на сопругата Катарина пред Бога, додека на венчавката што следеше на изненадување на...
Радио Милева

Бремената Кортни Кардашијан се огласи од болничкиот кревет: „Вечно благодарна, го спасија животот на нашето бебе“ (фото)

Кортни Кардашијан откри дека итно била пренесена во болница на операција каде лекарите „го спасиле животот на нејзиното бебе“. Таа...
Радио Милева

Стоја со новиот автомобил удрила во ѕид: Пејачката извикала „помош“, а сопругот прв истрчал да ја спаси (фото)

Пејачката Стојанка Новаковиќ Стоја со години е на сцената, но не зборува често за приватниот живот, а последните години не се експонира...
Радио Милева

Јелена Карлеуша ја откри вистината која долго ја криеше: „Душко се потруди да ми покаже дека е животна грешка“

Јелена Карлеуша неодамна ги објави албумите „Алфа“ и „Омега“, а прашината околу изданието и сето она што следува по нив не се смири....
Радио Милева

Новак Ѓоковиќ го мачат семејните односи: „Таа е манипулаторка, ме врти околу малиот прст“ (фото)

Новак Ѓоковиќ ги врти другите тенисери околу рекетот, но кој го врти околу малиот прст? Не е Рафаел Надал, ниту се поопасниот Карлос Алкараз… Освојувачот...
Радио Милева

„Не се обидувам да се чувствувам млада“: Шер ја откри тајната на нејзиниот добар изглед во осмата деценија (фото) 

Познатата пејачка Шер во мај го прослави својот 77 роденден, а за себе вели дека и понатаму е се чувствува многу младо. Таа со својата...
Мегафон

Ним „Љубовта им е име“, а таа е „Жена хероина“: Татјана Лазаревска и Новица Василевски промовираат два нови видеоспота

Татјана Лазаревска и Новица Василевски посетата и престојот во родната Македонија го користат на најдобар можен начин. И приватно и...
Радио Милева

Сузана Манчиќ и сопругот заминаа на одмор: Таа со голи нозе во вис на тераса, а тој ја фотографира (фото)

Сузана Манчиќ и нејзиниот сопруг, грчкиот бизнисмен Симеон Окомокос со години го одржуваат бракот на релација Атина – Белград, а...
Радио Милева

Ријалити ѕвездата го заведе најшармантниот актер, а со видеото од нивниот бакнеж ги „запали“ социјалните мрежи (видео)

Со недели се шпекулира за врската на милијардерот Кајли Џенер (27) и популарниот актер Тимоти Шаламет (25), но сега се појави видео кое го...
Радио Милева

Беља во домот на Агнеса Органџиева: Русокосата инфлуенсерка побара помош, откако нејзината сродна душа одби да ја слуша и ја грабна за коса (ФОТО)

Македонската инфлуенсерка Агнеса Органџиева, живее со двете ќерки и чува егзотичен миленик – кралски питон. Таа змијата ја чува дома...
Радио Милева

Пожарникар ги открива последните зборови на принцезата Дијана :„Ја држев за рака, беше свесна“ (фото)

Последните зборови на принцезата Дијана ги открил пожарникар. На последниот ден од август 1997 година, во подвозник покрај мостот Алма...
Радио Милева

Откако СДСМ државниот празник си го претворија во партиска журка, пејачите решија да не им дојдат: Јордан Митев, Адријана Кеш, екипата на „Мерак меана“… им го откажаа својот настап (ФОТО)

Да се настапи за 8-ми Септември денот на независноста на Македонија е веројатно голема чест за секој пејач. Впрочем и во далечната 1991...
Радио Милева

Тешко дека ќе ја препознаете на фотографијата од училиште: Еве како изгледаше Ана Бекута пред половина век (фото) 

Познатата пејачка Ана Бекута со децении е на музичката сцена и важи за еден од најдобрите вокали на овие простори. Ана со години беше...
Радио Милева

Тамара Милутиновиќ ја објави првата слика од ќерката Емили од породилно па и испрати емотивни зборови (фото)

Познатата пејачка Тамара Милутиновиќ и нејзиниот сопруг фудбалер Дарко Јевтиќ вчера станаа родители. Тамара роди ќерка, чија мајка...