среда, 6 септември 2023

Љубов и Секс

Срцето навистина може да се скрши: 3 медицински објаснувања за состојбата по раскинување на емоционална врска

Се развиваат многу емоции, се чувствувате безволно, немирно, а присутно е и гадење. Тоа е знак дека вашето срце е скршено, а оваа состојба...
Живот и Стил

Зошто плачеме додека гледаме филмови? Еве по што се разликуваат овие луѓе од оние кои ги кријат чувствата

За некои тоа е знак на слабост, но Пол Џ. Зак, професор на американскиот универзитет Клермонт, во своето истражување покажа дека луѓето...
Радио Милева

Атрактивната “Гранд“ пејачка Тамара Радмиловиќ со разголена секси задница прашува: „Дали знаете која големина јас ја сакам“? (ВИДЕО)

Атрактивната фолк пејачка Тамара Радмиловиќ неретко знае да ги измами воздишките на многу мажи кои ја следат на социјалните мрежи. Оваа...
Радио Милева

Кевин Костнер проговори откако го доби судскиот спор против неговата поранешна сопруга: „Чувството е навистина лошо, зборуваме за некој што го сакам“

Познатиот актер Кевин Костнер го доби случајот против неговата поранешна сопруга Кристин Баумгартнер. Тие двајцата се скараа за алиментацијата,...
Радио Милева

За Сандра – Африка летото се’ уште не е завршено: Цицлестата пејачка влажна и пожелна под топлите млазеви на тушот (ФОТО)

За една од најатрактивнате пејачки на регионалната естрада,  Сандра Африка очигледно летото се уште не е завршено. Таа по наводниот...
Радио Милева

Еве што и „предвидоа“ за оваа година на Антониа Гиговска: Работите и се под контрола… или вон неа? (ФОТО)

Антониа Гиговска со една споделена инстаграм порака или поточно „туѓ цитат на своја сметка“ ја збуни јавноста, оставајќи ја во дилема....
Радио Милева

Поради една постапка Канје Вест и новата сопруга добија доживотна забрана за пловење со брод во Италија (фото)

Канје Вест (46) и неговата сопруга Бјанка Ценсори (28) добија доживотна забрана за возење на бродот со кој неодамна се прошетаа во Венеција,...