вторник, 5 септември 2023

Живот и Стил

Совети од стоматолози за како да ја изберете вистинската четка за заби: На неколку работи треба да обрнете внимание

Редовното и правилно четкање на забите е единствениот начин да се спречи и кариес и болести на непцата. Како што истакнуваат стоматолозите,...
Радио Милева

Омилено место во срцето на домаќинката: Анѓелка Прпиќ покажа колку и е важна кујната во домот (фото)

Домот на Анѓелка Прпиќ е одлично уреден, но една соба и е особено драга. А сепак, од целиот дом, на кој Анѓелка посветено работеше, а кој...
Радио Милева

Некои ја мразат, а за некои е стилска божица: Меган Фокс драстично го промени имиџот, изгледа непрепознатливо (фото)

Познатата актерка и нејзиното момче биле забележани како излегуваат од познат ресторан во Њујорк и дефинитивно не останале незабележани....
Љубов и Секс

Три совети за парови кои започнуваат заеднички живот: Практикувајте интимност, но одвојте и време за себе

Домот е најинтимниот простор што го имаме, а делењето со нашиот партнер може да биде страшно или убаво искуство. Повеќето парови, сепак,...
Радио Милева

„Севиќ е голема госпоѓа“: Дарко Лазиќ „удри“ по Марина Гагиќ и обелодени што му рекла кога ја поканил на свадба

По венчавката, пејачот Дарко Лазиќ и Катарина Лазиќ не можат да ги сумираат впечатоците. Само еден ден подоцна, двајцата ги угостија...
Радио Милева

Гога Секлулиќ откри дека се слушнала со Ана Николиќ по скандалот: „Не знам како влезе во тоа лудило“

Гога Секулиќ неодамна се врати на музичката сцена по долга пауза. Гога беше една од ретките јавни личности кои ја поддржаа Ана Николиќ...
Радио Милева

Бремената риалити ѕвездата заврши во болница: Кортни Кардашијан доби лекарска помош, а нејзиниот сопруг веднаш ја прекина турнејата (фото)

Тревис Баркер мораше да ја откаже турнејата со Blink-182, откако неговата бремена сопруга Кортни Карасјан заврши во болница. Бендот во петокот...
Радио Милева

Сега е оперирана од глава до петици: Маја Маринковиќ го сврте грбот и го фотографираше задникот (фото)

Старлетата Маја Маринковиќ неодамна имаше уште една естетска операција, вгради силикон во задникот, а сега позираше во огледало и го...
Живот и Стил

Која храна е добра за здравјето на нашите очи? Овие три групи на храна ги јадат нутриционистите за да го зачуваат нивниот вид

Нутриционист советува која храна треба да ја додадете во вашата количка за да спречите проблеми со очите.Можеби сте слушнале за популарната...
Радио Милева

Тања Савиќ е магнет за проблеми: Мајка ѝ ја избрка од дома, а тоа не е единствениот проблем со кој се соочува пејачката

Пејачката Тања Савиќ наводно решила да премине во ислам поради нејзиниот свршеник Муки Бешлиќ, пилот кој живее во Америка и е 11 години...
Радио Милева

Кристина Димитри го испрати синчето прваче: „Со среќа нека ти е првиот училишен ден, мое се’ “ (ФОТО)

Македонската мисица и пејачка  Кристина Димитри најмногу е поврзана со нејзиниот син кој го има од сега веќе бившиот брак со македонскиот...
Радио Милева

Нивната љубовна приказна трае со децении: Вака изгледаа Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг пред шеснаесет години  (фото)

Пејачката Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташке се запознале кога биле многу мали. Веднаш знаеле дека се родени еден...
Радио Милева

Новак Ѓоковиќ наместо на терен влезе во кујна: Тенискиот рекет број еден ги засука ракавите и почна да подготвува појадок (видео) 

Најпознатиот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ со години има посебен режим на исхрана, кој му дава енергија и го прави секогаш во топ форма. На...
Радио Милева

По многуте победи кои веќе не се бројат, Иџе сега има уште еден голем и сосема поинаков повод за славење (фото)

Македонската спортска гордост, најпопуларниот и најуспешниот македонски натпреварувач во автомобилски трки, Игор Стефановски Иџе,...