сабота, 2 септември 2023

Мегафон

Кате со група „Сарај“ и Душко Ѓорѓиевски се победници на 30-то издание од фолк вечерта на „Охрид фест“

„Носи ме на Долни сарај“ е победничката песна на 30-то јубилејно издание на „Охрид Фест“ отпеана од Катерина Танева заедно со групата...
Радио Милева

Ања Ветерова облече секси долна облека и почна да се соблекува, а фармерките сe’ подолу и подолу до… (фото)

Талентот, поривот, желбите и вистинската намера кон нештата ја однесоа младата пејачка Ања Ветерова да студира музика на Беркли во САД...
Радио Милева

Ова малечко девојченце денес е ултра позната македонска ѕвезда и рамо до рамо со своите идоли од детството (фото)

Таа е млада, талентирана, харизматична и со ѕвезда над себе која ја следи во патот кон успехот од нејзината музичка карира. Од детски...
Радио Милева

Првиот утрински поглед во огледало: Ова е Марјана Станојковска по пижами, без градник, шминка и се’ останато (фото)

Секогш стокмена и средена од глава до петици, таква секогаш ја гледаме Марјана Станојковска која како јавна личност речиси никогаш...
Радио Милева

Сопругот на Антониа Гиговска се покажа на дело: Еве колку вистина имаше во коментарите на новопечената мајка што кренаа прашина (фото)

Неодамна во јавноста и на социјалните мрежи се „крена прашина“ околу тоа дека тазе бракот на пејачката Антониа Гиговска и музичарот...