петок, 1 септември 2023

Љубов и Секс

Што се случува во телото ако немате интимни односи подолго време? Постојат многу заблуди за целибатот, а всушност вака делува на здравјето

Сигурно сте слушнале дека реткото уживање под чаршафите лошо влијае на вашето физичко и психичко здравје, но колку има вистина во тоа? Редовниот...
Радио Милева

Хрватскиот водител Данијел Петко го ископира новиот спот на Јелена Карлеуша за песната „Karlybitch“ (видео)

Хрватскиот водител Далибор Петко (44),  еднаш на Инстаграм, со помош на неговата мајка Катица, го имитираше настапот на Констракта на...
Радио Милева

Пееше за ситни пари, а сега заработува 15.000 евра по настап: Теа Таировиќ откри колкав и бил првиот хонорар (фото) 

Теа Таировиќ е една од пејачките кои најмногу заработуваат на  јавната сцена, а сега откри дека од првиот хонорар можела да купи само...
Радио Милева

Среќна и стопена од љубов: Анастасија Гудељ објави емотивни моменти од домот на Ражнатовиќ (фото)

Анастасија Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил сподели емотивно видео од помлиот син на Вељко, Крстан. Имено, му направиле вистинско...
Радио Милева

Кевин Костнер на маки поради сопругата која немилосрдно со исцица финансиски – сега судот е на ред чукне за крај

Кевин Костнер и неговата сопруга се појавиле на суд во Санта Барбари каде во тек е судскиот спор околу старателството над нивните деца...
Радио Милева

Партнерката на Канје Вест е провокаторка со тапија, а за овие фотки дури и Ким Кардашијан може вода да и носи (фото)

Сопругата на Канје Вест, Бјанка Ценсори, ја понесе „титулата“ на најпровокативно облечена јавна личност на месецот, откако во Италија...
Радио Милева

Џејла Рамовиќ ги засени светските убавици во Венеција: Пејачката прошета по црвениот тепих во комбинезон со интересен детаљ (фото)

Свечено беше отворен јубилејниот 80. Меѓународен филмски фестивал во Венеција, кој ќе трае до 9 септември. На овој гламурозен црвен тепих...
Радио Милева

Даниел Кајмакоски се врати на добро проверен терен, а со себе ги понесе сопругата, бебето, па дури и кучето (фото)

Поп пејачот Даниел Кајмакоски пред четири месеци стана татко по вторпат и со втората сопруга Марина се реализираа како родители на...
Радио Милева

Ова е мистериозниот поранешен сопруг на Душица Јаковлевиќ: Му роди две две деца, а еве со што се занимава (фото)

За приватниот живот на Душица Јаковљевиќ се знае многу малку, а водителката избегнуваше да зборува за поранешниот сопруг. Она што е...
Радио Милева

Антониа Гиговска опседната со нејзината некогашна коса: На новопечената мама и фали да биде фатална русокоса (фото) 

Со две фотографии кои пејачката Антониа Гиговска ги сподели на нејзиниот Инстаграм профил, ги врати следбенициете во минатото,  покажувајќи...