август 2023

Радио Милева

Насилник со тапија: Осамна видео на кое босанскиот раперот Буба Корели малтретира и скубе девојка за коса (ВИДЕО)

На социјалните мрежи осамна анонимно аматерско видео на кое се гледа како познатиот босански рапер Буба Корели се расправа со девојка...
Радио Милева

Врвките пред пукање од провокативните пози: Станија во најминијатурното бикини се разладува во базен, а кадрите се како од филм за возрасни (фото)

Старлетата Станија Добројевиќ објави провокативни фотографии на социјалната мрежа Инстаграм. Старлетата, која ја запознавме пред...
Радио Милева

Бившата италијанска гимнастичарка стана спортска новинарка: Водителката Кјара Басо ги прекрсти нозете, ама недоволно и бидна… гаќичките сепак и ѕирнаа (ФОТО)

Новото лице на спортските канали во Италија веќе некое време е во центарот на вниманието, а сега, случајно или не, оваа 19-годишна убавица...
Радио Милева

Промената на госпоѓа Гудељ: Анастасија се врати во Србија, а ова е првото нешто што го направи за себе (фото)

Младата музичка ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ, која неодамна се омажи за Гудељ, се врати од Севиља во Србија, каде што го поминува времето...
Радио Милева

Кралот на бакшишот Ѓани пееше на ромска свадба заедно со најцицлестата колешка Јана, а евра врнеа како дожд (видео)

Познато е дека на ромските свадби не се штедат пари. Не се жали ниту на организацијата, ниту на бакшишите кои им се даваат на музичарите,...
Радио Милева

Сите се изненадија од папарацо фотографиите: Вака изгледа телото на Кендал Џенер на дневна светлина (фото)

Кендал Џенер, 27-годишна членка на кланот Кардашијан-Џенер, веќе неколку години ја носи титулата најплатен модел на глобално ниво, со...
Радио Милева

Девојките во 90-тите лудуваа по синоокиот Брендон од „Беверли Хилс“, а многумина велат дека и денес е опасен фраер (фото)

Џејсон Присли стана незаборавна телевизиска ѕвезда благодарение на улогата на Брендон Волш во култната серија „Беверли Хилс“ 90210“....
Радио Милева

„Сѐ е исто… или ништо не е, откако него го нема“: Тијана Дапчевиќ со одбрано женско друштво прати носталгичен поздрав од Маврово (фото) 

Македонската поп-пејачката и актерка Тијана Дапчевиќ која заедно со сопругот Милан и синот Вук живее во Белград, секоја прилика и слободно...
Радио Милева

Презентерот на временската прогноза на ТВ Сител, Спасе – Рола има страв „до бола“ да се жени: Рекламите му „отворија очи“, во нив го виде она што го кочи (ФОТО)

Спасе Јовановски, познатиот презентер на временската прогноза на ТВ Сител, попознат како Спасе – „Рола до бола“ и верен придружник...