петок, 28 јули 2023

Радио Милева

Теодора Џехверовиќ вака ја правда голотијата: „Порано сликарите сликаа голи жени и тоа беше уметност“ (ФОТО)

Теодора Џехверовиќ често ја провоцира јавноста со содржината што ја објавува на социјалните мрежи, а сега со најновата објава повторно...
Радио Милева

Момчето на Ања Тодоровиќ и постави ултиматум – ново га*е или јас: Ријалити сталетата сега е во дилема дали да си го зголеми задникот или да го остави љубовникот? (ФОТО)

Поранешната ријалити учесничка Ања Тодоровиќ драстично го промени својот изглед по излегувањето од четвртата сезона на реалното шоу...
Радио Милева

Старлетата ги напрчи бујните атрибути на црногорското приморје: Маја Маринковиќ со својата секси појава „ја потопи“ плажата во Будва! (ФОТО)

Маја Маринковиќ блеска, жари  и пали на црногорското приморје. Старлетата замина на одмор за да собере сила за следната сезона на новото...
Радио Милева

Синот двапати бил во клиничка смрт: На Нада Топчагиќ цел живот во една секунда и се претворил во кошмар (фото)

Познатата фолк пејачка Нада Топчагиќ долги години е во брак со Златко Ѓорѓевиќ, со кој го има синот Мирослав Ѓорѓевиќ. Нада не е како...
Радио Милева

Откако Џими Мицевски за Вистина.мк го потврди разводот, сега Анета се реши на крупен чекор иако бракоразводната постапка е во тек (фото)

Музичарот и фронтмен на популарните „Молика“, Џими Мицевски неделава во изјава за Вистина.мк го потврди крајот на 22 годишниот брак...
Радио Милева

Македонската естрада се простува од композиторот Кире Костов: „Вечен спомен и… нека ти е светол патот маестро“

Почина Кире Костов… Музичар, композитор, аранжер, диригент… Еден од најголемите што последниве децении Македонија ги имала. Зад...
Радио Милева

Најпосле е постигнат договор меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли: Пресврт во најдолгото холивудско судење

Дури и веста за судскиот спор меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли се чини стара поради тоа што веќе долго време кружи низ медиумите, сепак вистината...
Лице в Лице

 Гоца Тржан и Стефан Здравковиќ – Принц на „Охрид фест 2023“: „Очекуваме ‘Мирно’ да ја разбранува публиката“ (ФОТО)

„Мирно“, песната потпишана од Душан Бачиќ и Дејан Николиќ, што ја прати синергијата на Гоца Тржан и Стефан Здравковиќ- познат како Принц...