среда, 19 јули 2023

Љубов и Секс

Многумина сметаат дека гледањето порнографија не носи штетни последици, но грешат: Целосен водич како да се победи зависноста од порно филмовите

Иако стотици милиони луѓе секојдневно посетуваат порнографски веб-страници, повеќето од нив никогаш не помислиле дека тоа може да има...
Живот и Стил

Благодарение на овој трик, ќе бидете вечно благодарни: Ставете неколку капки од оваа течност во вода и нема да видите прашина цела недела

Само додадете неколку капки од ова во кофата со вода. Веројатно сте чуле за глицеринот и неговата употреба во медицината, козметологијата,...
Радио Милева

„Турбо-фолкот умира!“ Стоја на Твитер апелира до пејачите: „Оживејте го, ви го оставивме во аманет“

Стојанка Новаковиќ Стоја (51) на својот Твитер профил се обиде да го објасни името на музиката која денес е популарна меѓу младите, а пред...
Радио Милева

Познатата модна блогерка, модел и инфлуенсерка не штеди на уживање: Луксуз, егзотика и сексапил… Љупка Митрова летува во раскошен стил! (ФОТО)

Откако ја заврши љубовната романса со кумановскиот „ријалити фраер“ Дарко Спејко, атрактивната модна блогерка, модел и инфлуенсерка...
Радио Милева

„Ајде Барби, ајде да одиме на забава“- Викторија Лоба со розевиот тренд го привлече вниманието на сите (видео)

Барби манијата го зафати светот, а изгледа на неа не и одолеа и македонската пејачка со руско потекло Викторија Лоба. На нејзиниот профил...
Радио Милева

Македонскиот трап артист „Стар Бој“ е џентлмен во Париз: „Формата е моментална, класата е вечна“ (ФОТО)

Македонецот кој живее во Париз, а тргна да прави интернационална кариера и таму, но и во Македонија и регионот под уметничко име Стар...
Радио Милева

„Немав пари, ми го плати првиот албум…“ – Маја Беровиќ искрено проговори за сопругот и финансиите (фото)

Пејачката Маја Беровиќ за „Хит“ призна дека за се што има му должи на сопругот Ален, кој веруваше во неа и вложи пари кои им се вратија...
Радио Милева

„Ако вака изгледа диво животно, би го оставил да ме нападне“: Меган Фокс во минијатурно бикини позираше среде џунгла, а нејзиното момче веднаш реагираше (фото) 

Познатата манекенка и актерка Меган Фокс уште еднаш успеа да го разбранува интернетот со својата објава на Инстаграм. Имено, таа сподели...
Радио Милева

Милена Антовска не можеше да ја дочека поубаво изненадување за добро утро: „Бидејќи ме трпиш секој ден, сакав да направам нешто добро за тебе…“ (ФОТО)

Водителката на утринската програма на Канал 5 , Милена Антовска е позната не само по својот изглед, стил на облекување и однос кон ТВ...