понеделник, 17 јули 2023

Живот и Стил

Наизглед безопасна навика: Лижењето на капачето од чашката јогурт може да биде ризично за вашето здравје, еве и зошто

Речиси и да нема човек кој не го лиже капакот од јогурт Многу луѓе не можат да го замислат појадокот без јогурт. Овој пијалок содржи добри...
Мегафон

Она што не можат возрасните, можат децата: Во Штип три деца преку музика ќе направат спој на македонската и босанската култура и традиција

Приказната на единаесет годишниот Ајдин Османовиќ од Сребреник, БИХ добива нова епизода. Овој пат ќе се спојат децата на Македонија...
Радио Милева

Поранешното момче на Александра Пријовиќ ќе станe татко:  Пејачот Љуба Перучица воодушеви со првата фотографија од бремената сопруга (фото)

Поранешното момче на Александра Пријовиќ, пејачот Љуба Перучица, сподели со целиот свет дека ќе стане татко. Иако тој и неговата долгогодишна...
Радио Милева

Инди Арадиновиќ во црвен ултра кус миниќ е неодоливо заводлива: И на плажа и на сцена пејачката е неподносливо возбудлива (ФОТО+ВИДЕО)

Уште кога се појави на музичката сцена, Инди Арадиновиќ важи за една од најатрактивните пејачки во регионот.Таа отсекогаш привлекувала...
Радио Милева

Таа беше првата старлета уште во екс – ЈУ: Се сликала за „Плејбој“, пијана во минич разговарала со папата и се додворувале Род Стјуарт и Кевин Костнер, го растурила „Бијело дугме“… (ФОТО)

Дијана Беќировиќ важеше за најубава жена на овие простори во осумдесетите. Работела како новинарка, интервјуирала бројни познати личности,...
Радио Милева

Се појави досега невидена фотографија: Анастасија Ражнатовиќ во провокативна облека седи во скутот на Гудељ (фото)

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ деновиве престојува во Севиља со своето момче Немања Гудеља од каде често се огласува. Последните...
Радио Милева

Во костим за капење или по гаќички на Кристина Димитри не и е важно… важно да е секси и влажно: Бикините „ги заборави“ дома, па по долна облека го мина денот во базенот (ВИДЕО)

Македонската екс – мисица, модел и пејачка Кристина Димитри(евска) не престанува да изненадува. Атрактивната тетовка очигледно кога...
Радио Милева

Даниел Кајмаковски гол до појас во празен ресторан: Вака пејачот синчето го заспива или го учи да танцува? (ВИДЕО)

Летните горештините секој ден сѐ се посилни, а за спас од нив сите бегаат каде ќе најдат слободно место покрај вода или дебела ладовина. Македонскиот...
Радио Милева

Емилија Розман ја надвјасаа спомени, па го одбележа денот: Три годи станаа откако набрзина се зеде, ама толку и откако експресно се разведе (ФОТО)

Емилија Розман е феномен… Дамата со неколку професии, од манекенка, мисица, модел, преку академска диплома, до сопственичка на свој...
Радио Милева

Бритни Спирс реши да открие се за своето семејство: Ова е точниот датум кога ќе бидат објавени нејзините мемоари (фото)

Автобиографијата на пејачката ќе биде објавена на 24 октомври. Книгата се вика „The Woman In Me“, наслов инспириран од нејзиниот хит „I’m...
Радио Милева

Еве која пејачка влегува во Задруга 7: Побарала посебни услови од продукцијата, а ќе заработи цело богатство (фото)

Нада Топчагиќ е позната како личност која никого не остава рамнодушен. Затоа сите овие години имаше многу покани да влезе во реалното...
Радио Милева

„Ме бараа да снимам плоча, бев преплашена“: Драгана Мирковиќ изгледаше вака пред да постигне голем успех (фото) 

Пејачката отсекогаш знаела дека ќе се занимава со музика. Драгана Мирковиќ зад себе има речиси 40 години кариера, а уште како мала покажала...