понеделник, 26 јуни 2023

Радио Милева

Анастасија и Гудељ имаат жестока конкуренција и тоа во семејството: Брат му Драги и неговата девојка се многу поубава и посекси двојка? (ФОТО)

Драги Гудељ, братот на Немања Гудељ, не престанува да се фали со својата девојка на социјалните мрежи. Лала Лазаревиќ која минатата година...
Живот и Стил

Експерт за говор на телото открива: Начинот на кој ја носиме чантата го открива нашиот карактер

Како што не одите никаде без мобилен телефон, речиси е невозможно да се замисли да одите некаде без торба. Но, не е сеедно како ја носите. Експертот...
Радио Милева

Запознајте ја сестрата на Јелена Ѓоковиќ: Нејзините објави на „Инстаграм“ го привлекуваат вниманието на сите, а еве што прави и за кого е мажена (фото) 

Сопругата на најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ, на  јавност и е позната од почетокот на кариерата на Новак, бидејќи...
Радио Милева

„Не сакам ќерка ми да го прави тоа“: Навивачите „распукаа“ по девојката на Кристијано Роналдо поради жешките фотографии (фото)

Довојката на Кристијано Роналдо – Георгина Родригез уште еднаш испровоцира со жешка фотографија од своето тело и задник на социјалната...
Радио Милева

„Водевме љубов четири пати дневно, го убедив да ја остави дрогата, но не и жените“ – Тоа што го направил Мик Џегер е страшно (фото)

Гери Хол доби аванс од 500.000 фунти за нејзината автобиографија пред речиси петнаесет години. Една од најубавите жени на светот и супермодел...
Радио Милева

Сите гледаа со часови во шлицот на Сања Кужет во финалето на „Ѕвездите на гранд“ и чекаа да покаже нешто повеќе, ваков фустан ретко кој се осмелува да носи (ФОТО)

Големото финале во „Ѕвездите на гранд“ заврши во саботата вечерта. На натпреварот победи македонската пејачка Славица Ангелова од...
Лице в Лице

Ферчо Мустафов: „Ферус ги направи она што се денес, а тие не го испочитуваа и не го ни испратија на вечното почивалиште“ (ВИДЕО)

Најпознатиот македонски кларинетист, саксофонист и крал на ромската музика, Ферус Мустафов, почина на 72-годишна возраст. Роден на 20...
Радио Милева

Свадбен танц под облаците на дождот: Мартин Филиповски – „Некст Тајм“ и ракометарката Андреа Белеска по Кичево, направија интимна свадбена веселба и во Скопје (ФОТО)

Како што ветија, а Вистина и веќе пишуваше, така и сторија: Мартин Филиповски – „Некст Тајм“ и ракометарката Андреа Белеска по Кичево,...
Радио Милева

Георгина Родригез позираше на јахта: Во преден план го стави задникот, а Роналдо покрај неа никој не го забележува (фото)

Георгина Родригез го покажа своето совршено обликувано тело на фотографии во костим за капење. Таа не можеше да одолее на убавото време,...