четврток, 22 јуни 2023

Живот и Стил

Неверојатно вкусно: Рецепт за кремаст милкшејк со кокос и матено кафе со кое полесно ќе го преживеете летото

Далгона, кремаста сензација која стана интернет хит пред неколку години, се прави од само три состојки: инстант кафе, шеќер и вода. Доволно...
Радио Милева

Дара Бубамара е тотално несовесна мајка: Му дозволи на својот 13 годишен син да ја вози на квад – мотор со 4 тркала (ВИДЕО)

Дара Бубамара е позната по љубовта кон скапите автомобили и брзото возење.  Фолкерката која баш и не сака да ги следи правилата, сега...
Живот и Стил

Природни состојки кои помагаат во ублажување на изгорениците од сонце: Особено едната ја имаме дома сите

Негата на кожата е важна во текот на целата година, а особено е важно да ја заштитите од сончевите зраци во лето. Ако уживате во лежење...
Радио Милева

Цеца го покажа базенот во својот дом: Фолк дивата во едноделен црвен костим за капење покажа зошто се’ уште ни оддалеку „не е за фрлање“! (ФОТО)

Пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца за својот јубилеен педесетти роденден ги отвори вратите и го покажа својот дом во Белград. Во новата...
Радио Милева

Сопругата на српскиот тенисер привлече големо внимание: Билјана Типсаревиќ блесна во златен фустан со шлицеви и длабоко деколте (фото) 

Билјана Типсаревиќ, сопругата на познатиот српски тенисер Јанко Типсаревиќ, наскоро ќе го прослави својот 40-ти роденден, а се чини дека...
Радио Милева

Манекенката и фудбалерот „уловени живи“ среде Белград: Бившата сопруга на Амиџиќ на ноќна прошетка во љубовна прегратка (ВИДЕО)

Бившата сопруга на  Огњен Амиџиќ, Данијела Димитровска, по разводот со водителот ужива во љубовта со новиот избраник, некогашниот фудбалер...
Радио Милева

Антониа Гиговска само што не се породила со нов симптом во својата „трудничка колекција“: „Ја имате победничката“ (фото)

Македонската пејачка Антониа Гиговска уште малку ќе стане мајка, а со јавноста постојано споделува за нејзините симптоми и  „труднички...
Радио Милева

Милица Дабовиќ сподели гратис поза за „влажни погледи“: Топлес во проѕирна танга со брадавицата на мегдан (ФОТО)

Поранешната српска кошаркарка Милица Дабовиќ повторно е во центарот на вниманието на јавноста откако објави  нова топлес фотографија. Имено...
Радио Милева

„Тоа се вика самопочитување“:  Игор Џамбазов со личен пример покажа зошто треба да го заследат на социјалните мрежи (фото) 

Неодамна македонскиот шоумен Игор Џамбазов наброи кои животни приоритети ги одбира за здраво тело и здрав дух, а едно од нив, покрај ...