вторник, 20 јуни 2023

Радио Милева

„Ме чека тешка борба “: Душица Јаковљевиќ проговори за својот здравствен проблем и интервенциите околу него (фото) 

Периодот на годишни одмори и паузи од работата како водителка Душица Јаковљевиќ го искористи за да го реши проблемот со синусите и девијацијата....
Радио Милева

„Секогаш и велам…“ – Гудељ по голема загуба ја одведе Анастасија Ражнатовиќ во родниот град Требиње (фото)

Семејството Ражнатовиќ неодамна го снајде трагедија, кога Анастасија Ражнатовиќ го загуби своето бебе во петтиот месец од бременоста,...
Радио Милева

Маја Маринковиќ има големо искувство во реалните шоуа и доста скандали со мажите но, малкумина знаат колку години има (фото)

Маја Маринковиќ првпат се појави во реалното шоу „Задруга 2“, каде остана запаметена како една од поповлечените девојки. По нејзиното...
Радио Милева

Поранешната „Ѕвезда на Гранд“ заведе милионер, па остана бремена, но според неа сосема непланирано (фото)

Поранешната учесничка на „Ѕвезда Гранда“ Надица Адемов неодамна ја изненади јавноста кога објави дека е во друга состојба. Имено,...
Радио Милева

Поранешната и сегашната сопруга на Брус Вилис му го честитаа денот на таткото: Објавени досега невидени фотографии од познатиот актер и неговите наследници (фото)

Пријателите и семејството на Брус Вилис во негова чест го прославиле Денот на таткото и на социјалните мрежи. Поранешната сопруга на...
Радио Милева

Пере „Нокаут“ покажа дека е посилен од кога било: Обединети и од љубов стопени – „Цвеќенцето Ирис си дојде дома“ (фото)

Фронтменот на популарните „Нокаут“, Никола Перевски Пере пред само неколку дека стана татко по четврти пат. По три женски, Пере повторно...