понеделник, 19 јуни 2023

Љубов и Секс

Правилото на „три дена“: Колку да почекате пред да се јавите на вашиот потенцијален партнер по првиот состанок?

Дотерување, пеперутки во стомакот, размислување за прашања и одговори се само дел од првиот состанок. Неизвесноста како ќе помине првата...
Љубов и Секс

Дали вашиот партнер има многу повеќе моќ од вас? Предупредувачките знаци на нездрава потчинетост во врската

Романтичната врска не треба да биде борба за моќ. Иако можеби не е реално да се стремиме кон постојана еднаквост, изразената разлика...
Живот и Стил

Текст кој ќе ги расплаче мајките: Ако вашето бебе би можело да зборува ќе ви го каже ова – за сите кои ви “солат памет“

Родинини и пријатели често чувствуваат потреба да им “солат памет“ на мајките. Овој текст е прекрасен, напишан како во име на едно дете. Иако...
Радио Милева

Кралското семејство ќе се згрози кога ќе слушне што подготвува Меган Маркл: Кејт Мидлтон никогаш не би можела да го направи ова, а еве зошто (фото)

Според експертите за дигитален маркетинг, Меган Маркл би можела да стане една од најдобро платените инфлуенсери во светот, заработувајќи...
Радио Милева

Андреана Чекиќ повеќе не е истата личност: Пејачката ослабе 15 килограми и со најновите фотографии предизвика целосен хаос (фото)

Пејачката Андреана Чекиќ го направи своето тело непрепознатливо откако ослабе 15 килограми, а нејзините нови фотографии предизвикаа...
Радио Милева

„Се сврте и замина!“ – Водителката на „Слагалица“ ја остави сопругот со две деца и една скромна плата (фото)

Милица Гачин, водителката на квизот „Слагалица“, неодамна се осврна на тешкотиите низ кои минала за време на драматичниот развод од...
Радио Милева

Бојана Стаменов ја претставуваше Србија на Евровизија, а денес со 80 килограми помалку е непрепознатлива (фото)

Бојана Стаменов сврте нов лист кога реши да се посвети на своето здравје и да ги изгуби вишокот килограми. За една година ослабела преку...
Радио Милева

Додека злите јазици не можат да се сопрат, бремената Антониа Гиговска им возврати како што најдобро знае и умее (фото)

Младата македонска пејачка, Антониа Гиговска стана мета на негативни коментари но, нејзе критиките воопшто не ја допираат и не им придава...
Радио Милева

Сара Мејс се спакува и тргна на возбудливо доживување: Цимерките повторно се споија, а поводот беше мега настан (фото)

Сигурно многумина од вас се сеќаваат на женското дуо „Цимерките“ Сара и Ива и нивната „Шаби Лаби“. Секоја од нив продлжи самостојано...
Радио Милева

Контроверзната водителка не престанува да изненадува: Јована Јеремиќ доби бизарен напад на смеа среде разговор (видео)

Водителката Јована Јеремиќ која секој викенд во „Ново викенд утро“ на ТВ Пинк ги изненадува гледачите со необични комбинации, сега...
Радио Милева

Познатиот пејач стана татко за првпат: Возбудените мама и тато не можеа да додржат да не се видат, па се радуваа преку прозорецот на ГАК (фото)

Македонскиот музичар и уметник Павле Камилоски и неговата избраничка, планинарката Ирина Дишовска, станаа родители за првпат. На свет...