вторник, 13 јуни 2023

Живот и Стил

Овошјето кое жените над 50 години треба да го воведат во исхраната: Сојузник на убавината и витката става и борец против стареењето

Ова егзотично овошје со сладок вкус е особено корисно за жените во шестата деценија. Овошјето за кое станува збор е манго. Пред сè, вреди...
Живот и Стил

Фритата од тиквички посипана со пармезан: Италијанско јадење за 15 минути, послужете ја топла со кисело млеко

Ако сакате тиквички во различни сорти, тогаш оваа комбинација сигурно ќе ве воодушеви. Тиквичките најчесто се пржат или прават мусака,...
Радио Милева

Маја Николиќ знае што сака: „Ми се додворува 23-годишен фудбалер, но јас сум сериозна жена, не ми треба дете“ (фото)

На пејачката Маја Николиќ постојано и се додворуваат помлади мажи.Таа е подготвена за големо враќање на музичката сцена, подготвува...
Радио Милева

Градоначалникот на општина Кисела Вода ја слави љубовта во бракот со сопругата: „13 години јас сум среќен човек“

Градоначалникот на општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски прослави 13 години брак со својата сопруга Мартина. Тој на својот Фејсбук профил...
Радио Милева

Мартин „Некст Тајм“ се женеше: Ечеше во Кичево, младоженецот качен на тапан, а брат му лепи бакшиш (фото)

После ергенската забава во Париз, очекувано следеше и големиот свадбен ден за гитаристиот на „Некст тајм“, Мартин Филиповски кој „рипна...