петок, 9 јуни 2023

Љубов и Секс

Разбудете го вака! Безобразни машки фантазии кои тие никогаш не би ги откриле, а фантазираат за нив секој ден

Иако мажите го обожуваат сексот во секоја смисла, постојат одредени пози кои ќе ги возбудат повеќе отколку што можат да замислат, а сето...
Радио Милева

Љубовта кон музиката поголема од сѐ: „Ѕвездата на Гранд“  го прекина образованието поради пеењето (фото) 

Пејачката Николина Ковач неодамна откри дека дипломирала новинарство на Универзитетот во Источно Сараево, но дека и покрај големата...
Радио Милева

Заедно и во добро и во лошо: Анастасија замина од Белград и отиде на патување со Гудељ, а еве кој им прави друштво (фото)

Анастасија Ражнатовиќ, која неодамна по неколку месеци дојде во Белград, не остана долго во семејниот дом. Таа во родниот град пристигна...
Радио Милева

На легендарната актерка и е дијагностицирана тешка болест од која повеќе не може да снима – не е во состојба да го прочита сценариото (фото)

Џуди Денч, легендарната актерка со титула дама и најстара жена што се појавила на насловната страница на британското издание на магазинот...
Радио Милева

Многумина се разголија, ама ретко која како Николија: Пејачката се осмели да го сподели она што таму долу го има – тетоважите на тасмосаната интима (ФОТО)

Додека многу јавни личности немаат храброст да објават фотографии без фотошоп, па уште и прилично разголени, тоа како да е најмал проблем...
Радио Милева

Молитвата на Анастасија Ражнатовиќ ќе ги расплаче и најјаките: „Боже, дај ми сила да го прифатам она што не можам да го променам“ (фото)

Молитвата на Анастасија Ражнатовиќ изнудува солзи во очите. Животот, барем еднаш, на секој од нас ја докажа вистинитоста на изреката:...
Радио Милева

Колку само пораснал: Синот на Прија и Филип не го гледаме често, но баба Зорица воодушеви со фотографија од внукот (фото)

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ во март 2019 година го добија синот Александар, а ставот што го зазедоа тогаш – да не го разоткриваат...
Радио Милева

Александар Јосифовски е млада „Гранд ѕвезда“ и несуден победник во силната конкуренција, ама затоа е „старо рибариште“, шампион со трската, со гаранција (ВИДЕО)

Пејачот Александар Јосифовски веќе покажа дека го бива не само во музиката туку и во други активности… Како што е риболовот, на пример. Но,...
Радио Милева

Калиопи стана „Накси ѕвезда“ и се заблагодари на наградата што ја освои: „Во театарот Теразие се спушти ѕвезденото небо и блескаше“ (видео)

Македонската поп дива Калиопи Букле беше дел од музичките ѕвезди кои ги собраа наградите од гласањето за „Накси ѕвезда“ на „Накси...