четврток, 8 јуни 2023

Радио Милева

Фолк пејачот Љуба Перуќица и неговата сопруга, бившата водителка Катарина Колозеус добиваат крвави закани по живот: „Ќе го убијам твојот маж“ (ФОТО)

Пејачот Љуба Перучица и неговата сопруга, бившата ТВ водителка  Катарина Колозесус важат за една од најскладните брачни двојки на естрадата....
Живот и Стил

Рокот не е единствена гаранција: Еве како да препознаете дали може да ја користите кремата за сончање од лани

Доколку имате стара крема за сончање би требало добро да ја проверите пред да ја понесете со себе на одмор. Британскиот дерматолог Мервин...
Радио Милева

Познатата светска поп пејачка на викенд кампување како од мајка родена: Пинк „пиштол гола“ под тушот (ФОТО)

Познатата американска пејачка чие вистинско име е Алиша Бет Мур Харт, попозната како Пинк, објави фотографии од семејниот викенд одмор...
Радио Милева

На Теодора Џехверовиќ и го уништиле џипот пред зграда: Мерцедесот однапред „унакажан“ и непрепознатлив (ФОТО)

Пејачката Теодора Џехверовиќ затекнала непријатна сцена на излегување пред зградата во која живее. Се шокирала кога видела дека џипот...
Радио Милева

Водителката во видео полно жешки кадри: Гола во запенета цветна када и распиштолена на постела, Јована Јеремиќ без комплекс го промовираше својот „Ролекс“

Водителката Јована Јеремиќ заедно со траперот Девла ја објави својата прва песна „Ролекс“, за која сними и спот. Таа пред две недели...
Радио Милева

Репортерка починала среде пластична операција: Докторот одбил да го прави зафатот, а нејзината одлука ја чинеше живот (фото)

Бразилската инфлуенсерка и репортер почина од компликации по непрофесионална процедура за подигнување на задникот. Лигија Фазио (40)...
Радио Милева

Снежана Ѓуришиќ проговори за се’ поголемата тензија во „Ѕвездите на Гранд“: „Не ми е проблем да пукнам“

Пејачката Снежана Ѓуришиќ истакнува дека тензијата пред финалето на „Ѕвездe Гранда“ се зголемува и дека страстите меѓу жирито не се...
Радио Милева

Александра Младеновиќ во „Амиџи шоу“ го покажа и она што не сака: Пејачката дојде во ултра мини фустанче, па откако го допре студиското подножје, го сервираше голото меѓуножје (ВИДЕО)

Сексапилната српска фолк пејачка Александра Младеновиќ гостуваше во емисијата „Ами Џи шоу“, а за време на еден од предизвиците наречен...
Радио Милева

Ела Дворник се појави на гламурозен настан во екстравагантен фустан: Гол грб до задникот кој јасно се наѕира, ама погледот подлабоко не понира (ВИДЕО)

Ела Дворник, хрватската инфлуенсерка и ќерка на починатиот крал на фанкот, Динo Дворник, повторно го привлече вниманието на јавноста...
Радио Милева

Билјана Јаневска „се отвори“, па „мисицата од Дрисла“ јавно призна дека и жените не се ништо поразличен сој: „Леле шо би му праела на овој“ (ФОТО)

Некогашна манекенка, мисица, модел, денес со факултетска диплома во џебот и општинска партиска функција, со надеж за политичка кариера...
Радио Милева

Антониа Гиговска расте во стомакот, ама и во усните: Пејачката вбризга нов волумен или се хормони во прашање? (фото)

На Антониа Гиговска и остана уште некоја недела до крајот на бременоста, така што за голем дел трудници ова се едни од потешките денови...
Радио Милева

Мартија Станојковиќ и партнерот за големата матурска забава беа совршен спој како од црвен килим во Холивуд (фото)

За младата пејачка Мартија Станојковиќ вчеравечер беше една од поважните моменти во животот кои се паметат засекогаш- матурската забава. Подготовки...
Радио Милева

Здравјето и е загрозено, а лекарите ја предупредиле: Ана Бекута се соочува со сериозен проблем – ова се деталите…

Со оглед на тоа што Ана Бекута пред четири години доживеала прединфрактурна состојба, решила радикално да го промени начинот на живот. Поради...