среда, 7 јуни 2023

Мегафон

Вечерва почнува 22. издание на ОФФ-Фест: Отворањето со импресивен аудио-визуелен перформанс на славната португалска фадо пејачка Мизија

Дваесет и второто издание на традиционалниот ОФФ-Фест ќе се одржи од 7 до 10 јуни во Националната опера и балет и МКЦ. Фестивалот годинава...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ со хуман гест: Ќе се потруди Мустафа, уличниот пејач – бездомник од Зеница да добие дом и со вратоврска да запее во „Ѕвездите на Гранд“? (ИДЕО)

Иако Марија Шерифовиќ е бескрајно талентирана, а пејачката и член на жирито на „Ѕвезда Гранда“ публиката не ја сака само поради добриот...
Радио Милева

Беквалац не се штеди за летен одмор: Пејачката за луксуз и комфор плаќа по илјада евра од ноќ (фото)

Пејачката Наташа Беквалац ги спакува куферите и замина на одмор со својата сестра Кристина Беквалац. Тие две заминале на луксузно патување...
Радио Милева

Српската мисица и модел Јелена Кнежевиќ им постави скокотлива загатка на своите следбеници: Погодете дали носи или ништо не носи русокосото маче, под нејзиното мини фустанче? (ФОТО)

Атрактивната мисица и модел Јелена Кнежевиќ не престанува да мами воздишки, особено кај своите машки следбеници на социјалните мрежи. Откако...
Радио Милева

Карлеуша се појави во брутално секси аутфит од десет илјади долари и високо кренат среден прст за нејзините хејтери (ФОТО+ВИДЕО)

Јелена Карлеуша одново шокираше со своето најново несекојдневно аутфит издание во кое се појави на роденденот на еден познат лајфстајл...
Радио Милева

Ана Радуловиќ е риба и пол: Погледнете го жешкиот, заводлив летен танц во бикини на водителката на „црвената телвизија“ (ВИДЕО)

Водителката на „РЕД телевизија“, Ана Радуловиќ е една од најатрактивните дами од  јавната сцена. Водителката Ана Радуловиќ често...
Радио Милева

Панчо-ДНК му беше гостин на Елиф Елмас во Неапол: ДЈ Шорти на ѕвездената прослава на шампионската титула на Наполи (ФОТО+ВИДЕО)

Не е тајна дека на Панчо-ДНК  покрај музиката спортот му е втора љубов… И самиот несуден спортист, секој успех, секоја победа и уште...