вторник, 6 јуни 2023

Мегафон

На пресс конференција промовирани деталите за музичкиот проект со патриотска содржина – „Македонијо во срце те носиме“

Денес, 6-ти јуни 2023 година (вторник), точно напладне во познатиот скопски лоунџ бар- ресторан „Дион“ -ГТЦ, пред бројните новинарски екипи...
Радио Милева

Јована Јеремиќ во големи проблеми, ја опколија стотина луѓе, а потоа следеше вистинскиот шок (фото)

Јована Јеремиќ не знаела дека во околината каде што живее, во Дорчол, ќе биде опкружена од осмооделенци. Водителката се приклучи на поворката...
Радио Милева

Досега Елеонора, отсега и Мила: Поранешната водителка на ТВ Ред уште еднаш покажа со што располага, но овој пат ja засени нејзината сестра (фото)

Македонката Елеонора Миљковиќ и понатаму важи за една од најатрактивните учеснички во сите претходни сезони на реалното шоу „Задруга“. Иако...
Радио Милева

Анастасија го прегрнува пехарот, Гудељ ја бакнува – фудбалерот објави емотивна фотографија по загубата на бебето, сите зборуваат за овој детаљ на лицето на пејачката (фото)

Фудбалерот Немања Гудељ и неговиот фудбалски клуб „Севиља“ триумфираа против Рома во финалето на Лига Европа минатата недела. По трагедијата...
Радио Милева

Во премиерното издание на шоуто „Галама“ за Жаре – Бербер беше прво појавување на ТВ по пауза од десет години, за Ферус Мустафов за жал… последно! (ВИДЕО)

Во саботата на 3-ти јуни започна новото телевизиски шоу на Канал 5 телевизија, „Галама шоу“ во продукција на „Бекстејџ медиа“, онакво...
Радио Милева

Саманта не сакала ни очи да им види на колешките за снимањето на продолжението на „Сексот и градот“ (видео)

Ким Катрал повторно ќе се појави во улогата на познатата и омилена Саманта Џоунс, во спин-оф серијата „And Just Like That…“, иако се зборува...
Радио Милева

Шварценегер го раскажа моментот кога сопругата дознала за аферата со домашната попошничка: „Срцето му застанало“ кога дознале дека нејзиното дете е всушност негово (фото)

Арнолд Шварценегер зборуваше за аферата што ја имал во 1996-та година со домашна помошничка додека сè уште бил во брак со Марија Шрајвер. Актерот...