понеделник, 5 јуни 2023

Промотер

На младата Драгана Јовановска и се смешка блескава кариера со нејзината нова песна – „Камиказа“ (ВИДЕО)

Многумина ја забележаа на едно регионално музичко натпрварување каде со своите вокални квалитети успеа да ги освои симпатиите на публиката,...
Радио Милева

Ни шеќер и вода нема да ви помогне: На Марија Магдалена – бившата стриптизета со џиновски гради и пукнал силиконот, а изгледот ќе ве шокира (ВИДЕО)

Марија Магдалена потрошила повеќе од 100.000 долари на пластични операции. Таа се прослави поради својот изглед, кој ги загрижува и најголемите...
Радио Милева

Емили Ратајковски е „најжешката“ мајка на плажа, еден поглед кон неа и веднаш на „гасење“ во вода (фото)

Една од најатрактивните манекенки и актерки, Емили Ратајковски има 32 години и тело на кое би позавиделе многу жени. Таа е секогаш подготвена...
Радио Милева

Старлетата решила да ја коригира задницата, па Маја Маринковиќ од „Задруга“ директно оди „под нож“: „Макица мора ‘да гори’ уште во јули“ (ФОТО)

Пред крајот на сезоната од реалното шоу „Задруга“, во последните денови пред финалето е закажано за четврток, 8 јуни, кога ќе биде прогласен...
Радио Милева

Оливер Мандиќ требаше да биде клавијатурист на „Рибља чорба“, дури снимија и албум, но… кавгата со Бора ја растури работата, а песните никогаш не се појавија

Оливер Мандиќ е роден во Ужице на 13 јули 1953 година. Тој е познат српски пејач и композитор на поп музика. Беше една од најистакнатите...
Радио Милева

Турската актерка која ја паметите како Нихан од „Карасевда“ никогаш пожестока – во ултра кусо фустанче од кое немирните гради ќе испаднат (фото)

Турската актерка Неслихан Атаѓул или попозната како Нихан од „Карасевда“ одамна не сме ја гледале во некоја улога од сериите кои се...
Радио Милева

Цела Југославуја „сечеше вени“ по Тина – куќната помошничка во култната серија „Театар в куќи“: Вака денес изгледа Лилјана Лашиќ (ФОТО)

Актерката стекна огромна популарност како куќната помошничка Тина во серијата „Театар в куќи“. Покрај нејзиниот блескав талент, ја...
Радио Милева

Водителката на „Задруга“ изнесе детали каков крај не очекува: Душица Јаковљевиќ со детали за финалето (ФОТО)

Водителката на „Задруга“ Душица Јаковљевиќ пред финалето ги сумираше впечатоците и искрено проговори за учесниците, меѓучовечките...
Радио Милева

За едни воскресение, за други морбидно-бизарен потсмев: Вештачката интелигенција и ТикТок „го оживеаа“ ликот на Тоше (ВИДЕО)

Развојот на технологијата прави чуда. Развојот на социјалните мрежи пак оди во две крајности: од максимална помош и олеснување во знаењата...