сабота, 3 јуни 2023

Мегафон

Во недела во летниот клуб „Хавана“: Завршен годишен концерт на учениците од музичкото училиште „Ентерпрајс“

На 4 јуни 20203 (недела) со почеток во 20 часот во летниот клуб „Хавана“ во Скопје ќе се одржи завршниот годишен концерт на учениците од...
Мегафон

Носеа медали за Германија, а сега тоа го прават за Македонија: Илина и Ева македонското знаме ќе го веат и низ Европа

Нашите девојчиња Илина и Ева Соколовски повторно редат успеси, а најубавото е што ќе се натпреваруваат под македонско знаме на интернационални...
Радио Милева

„Поштарот секогаш ѕвони два пати“, а Емилија Розман за да дојде до она посакуваното кај момчето, мора „да легне“… на ѕвончето?  (ФОТО)

Здравјето на сите нас ни е на прво место секако, тоа сите добро го знаеме, ама за подобро здравје меѓу сите останати нешта велат треба...
Радио Милева

На Теа Таировиќ, Спасе – Рола и се допаѓа „до бола“ или презентерот на временската прогноза пати од „умислена дијагноза“? (ФОТО)

Откако Теа Таировиќ зачекори на сцената на како дел од „Ѕвездите на Гранд“, не само што се смета за една од најзгодните пејачки во Србија,...
Радио Милева

Eлена Велевска доживува втора младост: Пејачката со секси фотосесија на своите следбеници им приреди „еротска радост“ (ФОТО)

Елена Велевска важи за една од најзгодните, најдобрите, најпопуларните и секако најбараните фолк пејачки кај нас. Уште на почетокот...
Радио Милева

Ана Стојанова се пофали дека Скопје го има она што Белград го нема, ама среде српскиот главен град и на своја кожа го почувствува она што и го приреди Белград (ВИДЕО)

Македонската фитнес инструкторка и мотиватор за здрав живот Ана Стојанова ни минута не мирува. Туку што заврши со еден, сега се подготвува...