јуни 2023

Радио Милева

Ќерката на Цеца ги изненади сите: Анастасија Ражнатовиќ скрши пола кафуле, а Немања сними сѐ (фото)

По трагедијата која ја преживеа, Анастасија Ражнатовиќ со своето момче Немања отпатува во Сен Тропе, каде што, судејќи по видеата и фотографиите,...
Радио Милева

„Време и е за трето“: Сара Мејс ова лето ги намали килограмите, а нејзиниот сопруг веднаш најде решение за тој „проблем“ (ФОТО)

Пејачката и харфистка Сара Мејс е целосно предадена на работата на музичката кариера, на семејството, а неодамна и како инфлуенсерка...
Радио Милева

„Луѓето кои се занимаваат со оваа професија работат до крајот на животот“ –  Харис Џиновиќ не сака никогаш да се пензионира  (фото)

Харис неодамна се испроба како водител на една телевизија, а во авторската емисија што ја има пејачот стави и престилка во кујната. -Готвењето...
Радио Милева

Македонската убавица и топ модел ќе биде дел од најпопуларната ријалити Елита: Александра Накова влегува во новата сезона на „Задруга“?

Иако по трагичните настани во основното училиште „Рибникар“ во Белград имаше мноштво обвинувања, повици, апели, кампањи, па дури и...
Радио Милева

Крај на нивната ера во Британија: Меган Маркл и принцот Хари исфрлени од нивниот имот во Британија (фото)

Меган Маркл и принцот Хари, како што пренесуваат странските медиуми, ја „завршиле кариерата“ во Велика Британија. Според ITV News, жителите...
Радио Милева

Сопругата на Д-р.Вело има извајано тело: Евгенија Марковска во бикини како од насловница на модните магазини (ФОТО)

Не тајна дека младата и атрактивна сопруга на познатиот инфектолог Д-р. Вело Марковски изгледа како да е тинејџерка: нежно, женствено,...
Радио Милева

Победничката на „Ѕвездите на Гранд“ е во љубовна врска со друг пејач: Славица Ангелова е до уши вљубена со нејзин колега од шоуто? (ФОТО)

Струмичанката Славица Ангелова привлече големо внимание во јавноста по триумфот во „Ѕвездите на Гранд“. Сепак, освен информациите...