петок, 26 мај 2023

Радио Милева

Александар Николоски стана татко: Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и неговата сопруга Александра добија син

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски стана татко. Тој и неговата сопруга Александра добија син. Радосната вест преку...
Живот и Стил

Секојдневното земање на мултивитамини го подмладува мозокот: Научниците открија како делува на помнењето

Студијата на повеќе од 3.500 луѓе постари од 60 години потврди дека земањето мултивитамини дневно во текот на една година може да го подмлади...
Лице в Лице

Теа Таировиќ и прати бакнежи на првата симпатија од Куманово: „Тогаш бевме деца, сега е прекрасно момче го поздравувам и бакнувам“ (ВИДЕО) 

Младата и атрактивна фолк пејачка Теа Таировиќ минатата година  беше една од најбараните, а и сега  работи со полна пареа и сака да остане...
Радио Милева

Овој фолкер 17 години и беше љубов на Дивна, мајката на Јелена Карлеуша: Денес живее повлечено и вака изгледа (ФОТО)

Мајката на Јелена Карлеуша, Дивна во помладите денови беше една од најубавите жени во Белград и една од најпопуларните радио водителки....
Радио Милева

Северина го отпеа тоа што сакаше да го каже: Пејачката го смени текстот на нејзината песна и го „поткачи“ поранешниот партнер (фото) 

Северина Вучковиќ неодамна настапи во кафеана и како и секогаш ги отпеала своите најголеми хитови. Таа на почетокот на кариерата ја...
Радио Милева

Душан Влаховиќ „до уши зацопан“ во Сандра – Африка: Српскиот голгетер и ѕвезда на „Јувентус“ одлепил по цицлестата пејачка (ФОТО)

Душан Влаховиќ (23) и Сандра Африка (35) се запознале преку заеднички пријатели, а тој наводно не се смирил додека не ја освоил. Пејачката...
Радио Милева

На Тина Тарнер и се зголеми бројот на следбеници на „Инстаграм“: За три дена покојната пејачка ја заследија плус 200.000 луѓе (фото)

Тина Тарнер почина во средата на 24 мај на 83-годишна возраст, а од тој ден бројот на следбеници на нејзиниот профил на социјалната мрежа...
Радио Милева

Прва фотографија од бебето Крстан: Жељко и Богдана Ражнатовиќ излегоа на прошетка во полн состав (фото)

Вељко и Богдана Ражнатовиќ станаа родители по вторпат кога пред нешто повеќе од еден месец се роди нивниот син Крстан. Освен мама и тато,...
Радио Милева

Крај за „Задруга“: Дефинитивно укинување на реалното шоу, а потврда осамна и од Жељко Митровиќ (фото)

Жељко Митровиќ, генерален директор и сопственик на Пинк Медиа Груп, преку својот официјален профил на Инстаграм објави дека по препорака...
Радио Милева

Мајката на новата девојка на Огњен Амиџиќ не само што физички изгледа „бомба“, туку и специјализирала медицина со чиста десетка и денес е Др.-примариус (ФОТО)

Мина Наумовиќ предизвика големо внимание во јавноста благодарение на врската со Огњен Амиџиќ. Водителката често на социјалните мрежи...
Радио Милева

Вакви стајлинзи денес се незамисливи: Еве како изгледаа Ацо Пејовиќ и сопругата на денот на венчавката која е се’ само обична не (фото)

Пејачот Ацо Пејовиќ може да се пофали со блескава кариера и бројни хитови, но всушност најголем успех го смета бракот со Билјана, кој...