петок, 31 март 2023

Мегафон

Влатко Стефановски донираше дел од својата приватна колекција на плочи, музички списанија и книги на Музичката академија во Штип

Познатиот македонски музичар Влатко Стефановски, фронтмен на легендарната група „Леб и Сол“ со долга меѓународна кариера, која трае...
Радио Милева

Анастасија и Гудељ славеа годишнина од љубовта, па фудбалерот и приреди романтично изненадување, а таа се стопи од емоции: „Среќна годишнина Бубо“ (ФОТО)

Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ ја прославија првата годишнина од својата љубов, па оваа убава пригода парот ја објави на социјалните...
Љубов и Секс

Ова е страшно! Најголемата лага која мажите ја кажуваат во кревет, игнорирајте се пред тоа, ова е суровата вистина

На крајот беа анкетирани повеќе од 50.000 мажи, а резултатите од порталот „Insidehook and Match“ беа споени за да ги откријат омилените секс пози...
Радио Милева

Цеца посети една белградска клиника за естатски корекции: Пејачката проговори зошто сака да отстрани една стара тетоважа (ФОТО)

Цеца Ражнатовиќ решила да посети една белградска клиника за естетски корекции за ласерско отстранување на тетоважи. „Бев на клиника...
Љубов и Секс

Дали сте подготвени за брак? Пред да се одлучите на овој чекор, важно е да добиете одговори на многу прашања

Токму поради тоа треба да бидете сигурни дека сте подготвени за тој голем чекор во врската и да бидете искрени со себе и со партнерот...
Живот и Стил

Факти кои ја прават краставицата многу здрава намирница: Дали го знаевте ова за омилената салата на многумина?

На освежителната краставица е многу тешко да се одолее. Но, овој популарен „зеленчук“ (кој всушност е овошје!) на нашите чинии нуди многу...
Радио Милева

Шестгодишното синче на познатиот рапер е во тешка состојба откако падна од прозорец на петтиот кат

Синот на раперот Фло Рајд (43), Зохар Адамс (6), паднал од прозорец на петтиот кат во станбен комплекс во Њу Џерси. Тој во моментов е на интензивна...