четврток, 30 март 2023

Мегафон

Наградата „Менада“ на „Танц Фест 2023“ за универзитетите „Кодартс“ од Ротердам и „Гоце Делчев“ од Штип

Универзитетот „Кодартс“ од Ротердам, Холандија и Универзитетот „Гоце Делчев“ од Штип се добитници на наградата „Менада“ за 2023 година...
Радио Милева

Здравко Чолиќ прошета по плажа во костим за капење: Колку се сурови годините најдобро покажува оваа фотографија

Чола својата кариера, која продолжува и денес, ја изгради благодарение на специфичните вокални способности, квалитетни траки но и изгледот...
Радио Милева

Милица Павловиќ нема сообраќајна култура и за тоа „мува не ја лази“: Плати казна за паркирање среде улица и одново дента го повтори истиот прекршок (ВИДЕО)

Познатата пејачка Милица Павловиќ беше следена од емисијата „Папарцо лов“ и во таа прилика тие снимија шокантни папарацо кадри. Имено,...
Радио Милева

Маја Маринковиќ во шоуто на „Ами Џи“ ги покажа набрекнатите брадавици: Задругарките играа игра – „Јога диета, па трудејќи се прва да дојде до наградата на старлетата и излезе градата (ВИДЕО)

Ријалити старлеите од „Задруга“,  Сања Грујиќ, Маја Маринковиќ, Жана Омниа, Алекс Николиќ и Милица Веселиновиќ беа гостинки во „Ами...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ со години не разговараше со овој колега: Долго време беа во кавга но, преку ноќ се смени сѐ (фото)

Бројни несогласувања на естрадата траат со години, а кавгата меѓу фолк ѕвездата Драган Мирковиќ и овој нејзина колега трае долго, а...
Радио Милева

Во драмата со Пике која се уште трае, Шакира видена со друг, а прашањето за старателството над децата најпосле решено (фото)

Шакира можеби нашла љубов со нов маж во Мајами, пишуваат шпанските медиуми. Колумбиската пејачка (46) се сели на Флорида откако потпиша...
Радио Милева

Слобода Миќаловиќ во фустан кој ја воодушеви и Моника Белучи: Убавата актерка со цветниот дезен привлече големо внимание (фото)

Прославената актерка Слобода Миќаловиќ важи за една од најубавите Србинки. Нејзината убавина се карактеризира со женственост и елеганција,...
Радио Милева

Српската блогерка Зорана(х), пак ја „распнаа“: Во отсуство на внимание, споделува „скокотливи“ пози, ама никако не и „цветаат рози“ (ФОТО)

Најпознатата српска блогерка Зорана Јовановиќ, во јавноста попозната како Зоранах, последните години е во центарот на вниманието, ама...
Радио Милева

Шерон Стоун првпат проговори за ужасните семејни трагедии: „Го изгубив братот и 11 месечното внуче, се’ ми е уништено“

Шерон Стоун го загуби својот сакан брат во февруари од ненадеен и фатален срцев удар. Братот на познатата актерка година и пол пред смртта...
Радио Милева

Врската на Пике и Клара премина на повисоко ниво: Свекрвата беше насилна кон Шакира, ама затоа е прва другарка со новата љубов на синот (фото)

Шпанските медиуми неодамна објавија дека Шакира се степала со Монсерат Бернабеу, мајката на поранешниот партнер на Жерар Пике. Сега...