среда, 29 март 2023

Радио Милева

Постар бил 30 години, а таа мислела дека ќе се венчаат: Кој е човекот со кој Илда Шаулиќ поминала 15 среќни години? (фото)

Пред повторно да се сретне со својот другар од детството, која се покажа дека е љубовта на нејзиниот живот, Илда имаше многу долга врска. Познатата...
Живот и Стил

Рецепт за посна пита со афион и вишни – засладете се со едноставен десерт за кој не ви е потребно многу време

Пита со афион и вишни е многу убав десерт, а овојпат станува збор за рецепт којшто е идеален за во текот на велигденскиот пост и за оние...
Живот и Стил

Ве нервираат вообичаени звуци како џвакање на храна или отчукување на часовник? Проверете дали патите од мизофонија

Доколку сте забележале дека често ве нервираат звуците на ‘рчење, кашлање, отчукување на часовникот и слично, постои можност да имате...
Радио Милева

Анѓелка Прпиќ ужива во бременоста: Насмеана и расположена актерката објави фотографии од патувањето и го покажа стомакот (фото)  

Откако се дозна дека е во блажена состојба, една од најхаризматичните актерки речиси секој ден ги краси насловните страници, секој нејзин...
Радио Милева

Дадилката на синот на Пријовиќ го разврза јазикот и откри каква е ситуацијата во домот на пејачката

Една од најпопуларните и најангажираните пејачки во Србија, Александра Пријовиќ, покрај тоа што си ја врши работата без отстапки и паузи,...
Радио Милева

Цеца Ражнатовиќ доминираше на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“: Фолк ѕвездата под сакото носеше само градник (фото) 

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ пред два дена пристигна од Шпанија, каде престојуваше со малиот Жељко. Таа ги наполни батериите...
Радио Милева

Емили Ратајковски не можеше да ги контролира страстите: Манекенката и славниот пејач разменуваа сочни бакнежи во јавност (видео)

Манекенката Емили Ратајковски, која светската слава ја стекна во спотот на Робин Тик и Фарел за песната „Blurred lines“, пред 6 месеци поднесе...
Радио Милева

Ќе ја памети за цел живот врската со неа: Екс- момчето на Теа Таировиќ оди во затвор поради закани кон пејачката

Поранешното момче на пејачката Теа Таировиќ С.Џ е осуден на казна затвор од три месеци поради закани кои и ги упатил на пејачката. Имено,...
Радио Милева

„Многу е тешко“ – Се огласи Славица Ќуктераш по изјавата за нејзиниот здравствен проблем (фото)

Кога се појави на натпреварот на „Ѕвездите на Гранд“, сè знаеше дека Славица Ќуктераш ќе биде една од најбараните пејачки во регионот. Така...
Радио Милева

Драган Бјелогрлиќ објави фотографија од сопругата: Ова е Маја со која актерот со децении е во хармоничен брак (фото)

Актерот и режисер Драган Бјелогрлиќ е во брак повеќе од 25 години со сопругата Маја, со која има две деца. Маја, поранешна манекенка, со...
Радио Милева

Започна снимањето на филмот „Недела“ според животот на Џеј Рамадановски, па се огласи и пејачот кој го нарекуваат негов „двојник“ (видео)

По веста дека се снима филм за Џеј, се огласи и пејачот кој го нарекуваа „двојник“ на покојната легенда. Снимањето на филмот „Неделата“,...