вторник, 28 март 2023

Живот и Стил

Дали ги миете забите под туш за да заштедите време? Стоматолозите предупредуваат дека тоа не е добра идеја

Ако ги миете забите под туш, тогаш треба да размислите дали е тоа добро, бидејќи стоматолозите предупредуваат дека можете да направите...
Радио Милева

„Грми“ како изгледа: Бранка Соврлиќ отпатува на егзотична дестинација, а во костимот за капење позира како тинејџерка (фото)

Бранка Соврлиќ реши да направи мала пауза од деловните обврски, па со сопругот Паја отпатува во Дубаи. За нивниот одмор избрале една...
Радио Милева

Трансродoвата пејачка Алина Јухарт по настапот во „Ѕвездите на Гранд“секојдневно добива грст љубовни пораки и понуди, но една е посебна (ВИДЕО)

Трансродoвата Алина Јухарт привлече огромно внимание со своето појавување во „Ѕвездите на Гранд“, но не застана тука. Со своето појавување...
Радио Милева

Цеца на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ во тинејџерско издание: „Српската мајка“ со кежуал имиџ (ФОТО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ мрачниот и дождлив ден реши да го разведри и обои со светли бои, па пред влезе во студиото на „Гранд“ во Кошутњак,...
Радио Милева

Насмеана и спокојна во неговата прегратка: Водителката на „Задруга“, Душица Јаковљевиќ го покажа момчето (фото)

Душица Јаковљевиќ, водителка на реалното шоу „Задруга“, во последно време е насмеана од уво до уво , но не крие и колку е среќно заљубена. Неодамна...
Радио Милева

Дара Бубамара повторно со шупелка в уста: Пред настап ја доби на подарок па, свиреше како што таа знае и умее (видео)

Дара Бубамара настапила во еден клуб во главниот град на Србија, каде направила луда и одлична забава. Додека таа зборуваше дали планира...
Радио Милева

Танцот на фолк ѕвездата ја распламти возбудата: Сузана Гавазова и кога не пее народно, ниша колкови најдобро (ВИДЕО)

Веројатно најбараната македонска фолкерка Сузана Гавазова замина на турнеја низ Австралија. Атрактивната струмичанка заедно со неколку...