понеделник, 27 март 2023

Промотер

Андријана Јаневска и Игор Џамбазов на „Златна бубамара“ го имаа најемотивниот настап – „Ми заплакало селото Ваташа“ (ВИДЕО)

Вчеравечер, недела, 26 март 2023 година се премиерno  беше емитувано на 26. издание на „Златна бубамара на популарноста“,  на телевизија...
Мегафон

По настапите во САД и Франција уникатно музичко патување со младата вокалистка Натали Зарин во „Станица 26″

На 28 март (вторник), со почеток во 21 часот, на сцената во ноќниот клуб „Станица 26″ за првпат ќе настапи младата вокалистка Натали Зарин....
Мегафон

Поради големата заинтересираност: На денот на шегата и маските – 1 април, уште две претстави на „Петар Пан“

Поради огромниот интерес за детскиот балетски спектакл „Петар Пан“ најавени се уште две претстави, веќе следниот ден: во сабота, 1 април,...
Радио Милева

Ава Карабатиќ има ново домашно видео: Хрватската ријалити старлета никако да се откаже од алкохолизмот и егзибиционизмот (ФОТО)

Познатата  хрватска старлета и поранешнаа риалити учесничка, Ава Карабатиќ, е позната по скандалите за кои пишувавме претходно. Ава...
Радио Милева

Кралски третман за снаата на Ѓоковиќ: На крај памет да и падне дека во породилиште ќе ја дочека нешто вакво (фото)

Сашка Веселинов се породи пред четири дена и на свет го донесе наследникот Александар, а гордиот татко Ѓорѓе, како и целото семејство...
Радио Милева

„Користеа наркотици, тоа не можев да го гледам“: „Гранд ѕвездата“ откри кој настап во кариерата и бил најлош (фото)

Пејачката Драгица Златиќ проговори за тоа кој настап и бил најтежок во кариерата, а особено издвоила еден кој не и останал во убаво сеќавање. –...
Радио Милева

Кристијан Голубовиќ облеан во солзи: Ретко кој го видел „гангстерот од белградскиот асфалт“ да плаче како мало дете, а еве и зошто (ВИДЕО)

Поранешниот ријалити учесник и „жестоко момче од белградскиот жежок асфалт“,  Кристијан Голубовиќ неодамна објави видео на TikTok кое...
Радио Милева

Слаѓа Алегро на тераса покрај плажа без ниту едно парче облека: Пејачката прати поздрав во ултра провокативно издание (фото)

Пејачката Слаѓа Алегро отпатува во потоплите краишта и со сопругот Зоран Драгаш ужива во сончевата Малта. Таа првите денови ги помина...
Радио Милева

Хрватската пејачка која пее по свадби тврди: „Хрватите глумат патриоти, а ‘одлепуват’ на српски и босански народњаци“ (ФОТО)

Градоначалникот на Пула, Филип Зоричиќ неодамна ги забрани настапите на Ана Бекута, Зорана Миќановиќ, Душко Кулиш и Драган Којиќ Кеба...
Радио Милева

Анџелина Џоли има ново момче милионер? Актерка во друштво на член на едно од најбогатите семејства во светот (фото)

  Многумина се убедени дека Анџелина Џоли има ново момче, по папарацо фотографиите кои го обиколија светот. Анџелина Џоли повторно...
Радио Милева

Шакира и свекрвата имале физичка пресметка: Не само што го поддржувала синот во неверството, туку била и насилна кон снаата?!

Разделбата на пејачката Шакира и фудбалерот Пике, никако да стивне во јавноста. Тие ја прекинаа долгогодишната врска поради неговото...