петок, 24 март 2023

Мегафон

Камерниот оркестар на Битола со ексклузивни концерти го оживува сеќавањето на македонската фолк легенда Јонче Христовски (Фото)

„Камерниот оркестар на Битола“  на 4-ти април во Битола во Центарот за култура, а ден потоа, на 5-ти април во Скопје во Македонската опера...
Радио Милева

После насилството од поранешниот, Тијана Милентијевиќ повторно е заљубена: „Жена од султана“ има ново момче (фото)

Пејачката Тијана Милентијевиќ попозната како „Жена од султана“,откри дека лошиот период е зад неа и дека сега е повторно среќна и заљубена. Младата...
Радио Милева

Бугарската пејачка Марија сопругот брутално ја претепал: Исплашена и крвава фолк ѕвездата во полиција признала дека не му е прв пат физички да ја малтретира

Крвавата драма се одвивала по бруталната семејна расправија во нивниот дом во вторникот вечерта, изјавил за бугарските медиуми добро...
Љубов и Секс

Размислувате да дадете втора шанса? Одговорите на овие 3 прашања ќе ви кажат дали треба да го направите тоа!

Доколку сте во дилема дали некому да му дадете уште една шанса, обрнете внимание на тоа дали се кае, колку е искрен и што всушност знаете...
Љубов и Секс

Жените често се чувствуваат несигурни за овој дел од телото и го кријат за време на сексот, а мажите лудуваат по него

Мажите навистина не сакаат целосно извајана фигура. Странска веб-страница посветена на фитнес спроведе истражување за привлечните...
Радио Милева

„Најлудиот детаљ досега“: Хајди Клум влегува во 6-тата деценија и повторно доминира на црвениот тепих (фото)

На престижниот настан се појави познатата манекенка Хејди Клум, а најголемо внимание привлече деталот во нејзината рака. Познатата...
Радио Милева

Неееее… Мајкл Џексон не воскреснал – напротив, овој лик играше во нашиот хумористичен ТВ серијал „Преспав“ (ФОТО)

Славниот пејач, мегасветската ѕвезда Мајкл Џексон и по својта прерана смрт остана музичка легенда за сите времиња. Изведувач чиј успех...