четврток, 23 март 2023

Живот и Стил

Мало невнимание може да ви направи огромен проблем во кујната: Работи кои никогаш не треба да ги фрлате во мијалникот

Покрај тоа што не е добро да ставате чинии полни со храна во него, не е добро да пуштате некои видови храна и хемикалии во одводот бидејќи...
Радио Милева

Водителот кој порано имаше кавга во емисија со Теа Таировиќ, сега повторно ја поткачи: „И покрај се, ќе купам влезница и ќе дојдам на твојот концерт на Таш“

Водителот Синиша Медиќ еднаш влезе во конфликт со пејачката Теа Таировиќ во емисијата „Ѕвезде Гранда – Специјал“ и Теа за малку ќе...
Живот и Стил

Направете си сируп од киви – може да спречи појава на тромб, згрутчување на крвта, но и ризик од мозочен удар

Сокот од киви е нешто што треба да го вклучиме во секојдневната употреба бидејќи делува благотворно на организмот и е полн со различни...
Радио Милева

„Тетка паничарка“: Анастасија се исплаши од жирафата да не го изеде малиот Жељко, а Цеца веднаш реагираше (фото)

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ ги спакува куферите и заедно со внукот Жељко отпатува да ги посети Анастасија и Немања кои моментално...
Радио Милева

Откриена дијагнозата на Миљана Кулиќ: Се лечела во психијатриска болница, а нејзиното медицинско досие го кажува ова (фото)

Пациентите кои страдаат од овие состојби се непредвидливи и можат да се повредат себеси или некој одоколината во секој момент. Миљана...
Радио Милева

„Ќерка ми е инвалид од раѓање поради грешка на бабицата“: Тешка животна приказна се крие позади насмевката на поп ѕвездата Ера Ојданиќ (фото) 

Ера Ојданиќ, да бидеме критични и фер, е врвен пејач на народната музика. Шегаџија што ќе се соблече и ќе биде гол ако треба (без срам),...
Радио Милева

Позната актерка на работ на нервен слом: Овој инцидент на Гвинет Палтроу може да и ја уништи кариерата (фото)

На познатата актерка Гвинет Палтроу и се суди бидејќи пред неколку години на скијање удрила маж и побегнала. Гвинет Палтроу се нашла...
Радио Милева

Весна Змијанац за прв пат во јавноста по операцијата на срцето: Пејачката и нејзината ќерка Николија „уловени“ заедно (видео)

Пејачката Весна Змијанац пред една недела имаше интервенција на срцето, а сега за прв пат по напорната операција беше фотографирана...
Радио Милева

На прагот од седмата деценија изгледа феноменално, а вака Злата Петровиќ изгледаше на почетокот на кариерата (фото)

Злата Петровиќ блесна и ја „запали“ естрадата во деведесетите, а мажите воздивнуваа по неа. Отсекогаш била привлечна, но со текот на...
Радио Милева

Старлетата е чудно градена или претерано надградена: Сораја повторно се заиграла со фотошопот или градите и се навистина двојно поголеми од главата? (ФОТО)

Старлетата Сораја Вучелиќ не престанува да излегува за да се забавува по кафулињата и ноќните клубови иако се породи пред само неколку...