среда, 22 март 2023

Мегафон

„Ново сонце изгреа”: Еве од каде е инспирацијата за дизајнот на дресовите на фудбалската репрезентација на Македонија

ФФМ вчера го претстави новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација. Препознатливото сонце истакнато на градите на фудбалерите...
Љубов и Секс

Честопати сме понесени од емоции кога пред нас е важен момент од животот, особено кога тој момент го споделуваме со партнерот.

Така, повеќето парови кога го чекаат моментот да го започнат заедничкиот живот, занемаруваат некои клучни работи, што предизвикува...
Радио Милева

Шок пресврт во „Задруга“: Филип Цар и Алекс едногласно одлучија да не и дадат шанса на љубовта (фото)

Александра Николиќ и Филип Цар разговараа за нивната врска, а во таа прилика Цар си ја отвори душата и допре до се што имаше со Маја Маринковиќ...
Радио Милева

Воопшто не е важно што има титула принц: На Хари не му требаше ова, а последиците може да бидат сериозни

Заради тоа што користел дрога во минатото, принцот Хари може да остане без американска виза, пренесе „Page Six“. Хари за овој проблем искрено...