понеделник, 20 март 2023

Радио Милева

Оваа пејачка на тезга на пазарче продавала гаќи и чорапи, а сега е фолк ѕвезда на „Гранд“ која „плива“ во бакшиш (ФОТО)

Пејачката Надица Адемов се прослави со учеството на натпреварот „Ѕвезде Гранда“ за кој се пријави во 2011 година. Учествуваше во неколку...
Радио Милева

Позната е по уметничкото, а ретко кој го знае вистинското име на Илда Шаулиќ – еве по кого го добила (фото) 

Многу јавни личности се претставуваат со уметнички имиња, а многумина не знаат кои се нивните вистински имиња. Пејачката Илда Шаулиќ...
Радио Милева

Сцената ја замени со манстир: Вака сега изгледа Милан Станковиќ – некогашната фолк ѕвезда, денес „искушеник“ меѓу монасите (ФОТО)

Фолк пејачот Милан Станковиќ во последните неколку години се повлече од јавниот живот и се посвети на црквата, а неколку пати се шпекулираше...
Радио Милева

Селена Гомез го сруши Инстаграм: Пејачката покажа дека нема комплекси и е драстично поинаква од останатите ѕвезди (фото)

Најследената жена на „Инстаграм“ сподели две селфија во сосема природно издание, без шминка и ги воодушеви своите фанови. 30-годишната...
Радио Милева

Семејството Ражнатовиќ наскоро ќе стане поголемо: Бебето Крстан доаѓа за брзо- Цеца откри кога треба да се породи снаата Богдана

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ откри кога бил терминот за породување на Богдана за време на вечерата со нејзините блиски пријатели. Имено,...
Радио Милева

Сопругата на голманот на „Црвена Ѕвезда“ знае како се живее: 48.000 евра за 4 дена уживање во хотел во Црна Гора (ФОТО)

Снежана Борјан отпатувала во Црна Гора каде изнајмила многу скап претседателски апартман во кој престојуваат претежно странци. Тренирала...