четврток, 16 март 2023

Радио Милева

На овој ден, 16 март, се навршуваат 13 години откако пејачката беше брутално убиена: Денес на гробот на Ксенија Пајчин никој не дојде (ФОТО)

Пејачката Ксенија Пајчин трагично го загуби животот на 16 март 2010 година кога нејзиното тогашно момче Филип Каписода од засега непознати...
Живот и Стил

Што кажува за вас бојата која постојано ја носите? Може да ги открие доминантните особини на вашата личност

Љубителите на жолтата боја се авантуристи Ако обично избирате една боја на облека, чевли и други работи, тоа може да сугерира на вашите...
Радио Милева

Малечко момче во бекстејџот ја расплака Милица Тодоровиќ пред да излезе на сцена на концерт: „Да можеше ќе се вовлечеше во нејзината душа“

Некогашната победничка на „Ѕвездите на  Гранд“ Милица Тодоровиќ пред неколку дена одржа хуманитарен концерт во родниот Крушевац.   Пејачката...
Радио Милева

Папараците го следеа Андрија Милошевиќ, а нивната камера најпосле успеа да го сними она што актерот го крие цела година (видео)

Синот на Андрија Милошевиќ и Александра Томиќ, Реља, неодамна наполни една година, а родителите досега успеаја во планот да го заштитат...
Радио Милева

„За сите нас, изгубени во времето и просторот“: Драган Маринковиќ Маца јавно ја исмеа Јована Јеремиќ, а нејзината реакција е хит (видео) 

Актерот и водител Драган Маринковиќ Маца на својот Инстаграм објави видео во кое заедно со водителката Јована Јеремиќ гостуваат во...
Радио Милева

Дознајте кој ги наследил своите познати родители, а чии деца од естрадната сцена бегаат како „ѓавол од крст“? (ВИДЕО)

Како и во останатите професии така и на српската естрадната сцена, многу деца на познати родители го следеа својот професионален пат...
Радио Милева

Ќерката на Жељко Митровиќ до неодамна беше во врска со милионер, а претходно ова познато момче беше нејзината голема љубов (фото)

Првата љубов на Кристина Митровиќ беше невина, детска и полна со романтика. Имено, ќерката на Жељко Митровиќ, која неодамна ја заврши...
Лице в Лице

Сара Јо: „Сфатив дека морам да бидам и јасна и гласна не само во песните, туку и на социјалните мрежи“ (ВИДЕО)

Талентираната Сара Јовановиќ ја запознавме уште во 2012 година како една од натпреварувачките на музичката шоу програма „Први глас Србије“,...