понеделник, 13 март 2023

Радио Милева

Среде настап, момче од публиката имало обид за непристоен гест врз пејачката: Катарина Грујиќ го удрила, па веднаш скокнало и обезбедувањето

Пејачката Катарина Грујиќ која на настапите го истакнува бујното деколте, откри дека на еден настап била задевана од едно момче од публиката,...
Радио Милева

„Ќе умрам„ – Тара Симов има проблеми во бременоста, па јавно побара совет од следбениците (ФОТО)

Поранешната учесничка на „Задруга“ Тара Симов е во блажена состојба, а наскоро ќе стане мајка на девојче.Таа не ја крие среќата за бременоста,...
Радио Милева

Гол стомак и без градник: Нина Сеничар доминираше на Оскарите во природно издание од глава до петици (фото)

Синоќа во театарот Долби во Лос Анџелес традиционално се одржа 95-тото доделување на Оскарите, а на тепихот во боја на шампањ прошета...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ надвор од себе: За се’ е виновна нејзнината мајка Верица- пејачката се држи за глава и не може да верува (фото)

Пејачката Марија Шерифовиќ реши да ги помине слободните денови со мајка си Верица Шерифовиќ и да отпатува за Дубаи. Сакајќи да и дозволи...
Радио Милева

На концертот во Задар, Здравко Чолиќ го опсипаа со цвеќе, а на бината долета и по некој „женски сувенир“ (ФОТО)

Како што најави пред концертот, Здравко Чолиќ навистина го „запали“ Задар. Во целосно распродадената најголема спортска сала во Задар,...
Радио Милева

Плачев и пеев! Мина Костиќ откри како ја издржа смртта на мајка си: „Жал ми е што не бев тука за неа!“ (фото)

Пејачката Мина Костиќ неодамна ја загуби мајка си, а сега пред камерите за прв пат откри како се справува со оваа голема загуба. Мина...
Радио Милева

Лејди Гага во фокусот на Оскарите: Првин го украде вниманието со фустанот, а потоа и со гестот кон фотографот (видео)

Лејди Гага воодушеви многумина на 95-тото доделување на Оскарите во театарот Долби во Лос Анџелес. Познатата музичка ѕвезда  го украде...
Радио Милева

Аца Лукас од момче од публиката побара нешто неверојатно, а младиот човек направи како што му кажа фолкерот (видео)

Аца Лукас е познат по тоа што е лежерен за време на неговите настапи, а на еден од нив среде песна му се обратил на еден млад човек за да...
Радио Милева

Брутално и без влакна на јазикот: Наташа Беквалац откри што мисли за татковците на нејзините ќерки (фото)

Поп-ѕвездата Наташа Беквалац во својата кариера повеќе од две децении го привлекува вниманието на медиумите и со успесите на сцената...