петок, 10 март 2023

Радио Милева

На повидок нова естрадна војна: Ана Николиќ ја урниса Дара Бубамара поради последната песна на синот на Марина Туцаковиќ (фото +видео)

Ана Николиќ открила дека песната „Кока Рока“ и е страшна и мислела дека никој никогаш нема да ја сними. По Милица Павловиќ и аферата...
Радио Милева

Теа Таировиќ ја „запали“ сцената откако и се придружи еден обожавател: На социјалните мрежи кружи видео од настапот на популарната пејачка (видео)

Теа Таировиќ, една од најпопуларните поп ѕвезди на Балканот, повторно ја „запали“ сцената кога за време на нејзиниот настап и се придружи...
Радио Милева

Ана Николиќ се присети на болни моменти од периодот кога беше во брак со Раста: „Најмногу го сакав кога поднесов документи за развод“

Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста имаа бурна врска, изгледа од самиот почеток кога се дозна за нивната романса. Брак, раѓање на дете, развод,...
Радио Милева

Милан Калиниќ во негов стил откри кои „воспитни мерки“ ги презема, кога се во прашање неговите деца (фото)

Актерот Милан Калиниќ и неговата сопруга Сандра имаат две деца – ќерката Теа (15) и синот Вук (12). Познато е дека актерот често се шегува,...
Радио Милева

Рада Манојловиќ во никогаш пократок фустан: Сите гледаат во нејзините долги нозе, а рацете полни со бакшиш (фото)

Пејачката Рада Манојловиќ по душа е позната како забавна девојка, а со следбениците на профилите на социјалните мрежи често споделува...
Радио Милева

Цеца открива на што никогаш не троши пари: „Никогаш не сум купила, но позајмувам од Анастасија“ (фото)

Цеца Ражнатовиќ моментално ужива во убавината на Копаоник, таму е со семејството, а како ги поднесува студените денови, пејачката одговори: –...
Радио Милева

Каја Остојиќ не и се плаши на љубовта: Пејачката повторно влезе во нова врска, но овој пат под строги правила

Катарина Каја Остојиќ неодамна започна нова романса со својот партнер, тенисерот Борн Ќориќ. По неодамнешниот љубовен крах, пејачката...
Радио Милева

Старлетата доживеа целосна трансформација: На Ана Кораќ мајчинството и влијае повеќе од позитивно (фото)

Старлетата и поранешна задругарка Ана Кориќ неодамна се породи во приватна клиника и роди син. На нејзиниот Инстаграм профил веќе нема...
Радио Милева

Дара Бубамара „уловена“ со поранешниот сопруг: Откриено во каква врска се сега и како го поминуваат времето (видео)

Пејачката Дара Бубамара не откри нов партнер откако раскина со 22 години помладиот партнер Тони. Сепак, познато е дека таа отсекогаш...