среда, 8 март 2023

Радио Милева

Шокантна вест од светските медиуми: Принцот Вилијам од 2019 -та година е во тајна врска со комшивката (фото) 

Кралската двојка, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, грациозно и достоинствено се соочија со сите скандали и трагедии кои ги снашле во...
Мегафон

На модната писта на “Wedding Expo Skopje” саемот за венчавки ќе продефилираат познати пејачки, актери, водителки, шоумени, мисици, спортисти..

Како што веќе е познато овој петок, 10 март 223 год. со почеток од 17 часот се отвора саемот за венчавки или “Wedding Expo Skopje 2023” во организација...
Радио Милева

Убиениот наркобос Жила од Скопје година ипол бил во врска со оваа српска ријалити старлета: Ја претепал од љубомора, па и се заканил дека ќе објави компромитирачки материјали за неа (ФОТО)

Александра Николиќ по се изгледа е излезена од реалното шоу „Задруга“ откако ја слушнала информацијата дека нејзиното поранешно момче...
Радио Милева

Сања Станковиќ плесна наземи среде жива емисија: Водителката на утринската програма на „Ред ТВ“ изведуваше вежба, па… го „бакна подот“ (ВИДЕО)

Некогашната ријалити старлета, сега ТВ водителка  Сања Станковиќ само неколку часа откако беше во Ургентниот центар поради стомачни...
Радио Милева

Луна Ѓогани го слави 27. роденден: Анабела и Гаги и испратија емотивни зборови, но од Марко ни трага ни глас (фото)

Поранешната учесничка на реалното шоу „Задруга“ Луна Ѓогани денеска го слави својот 27 роденден, а нејзините најблиски и испратија...
Радио Милева

Сите беа воодушевени од нејзината убавина и сексапил, а потоа се разболе и помина низ хорор: Еве ја денес познатата Руби (фото)

Сите се сеќавате на Барбара Мори, мексиканската актерка со улогата на „Руби“ во истоимената теленовела. Кариерата Барбара ја започна...
Радио Милева

Познатиот пејач Пеѓа Јовановиќ за првпат по разводот со сопругата проговори за нејзината наводна афера со Душко Тошиќ (фото)

Како гостин во специјална емисија „Исповед на Пеѓа Јовановиќ“ пејачот си ја отвори душата да го каже она што досега не можеше или не...
Радио Милева

„Колку добро функционираме“: Џина Џиновиќ на мета на твитерџиите, поради преписката што ја објави со нејзиното ново момче (фото)

Ќерката на Харис Џиновиќ, Џина Џиновиќ, беше мета  на Твитер поради преписката што ја објави со своето ново момче. Имено, Џина Џиновиќ...
Радио Милева

Дара Бубамара со шупелка в уста: За свирење не е баш надарена, ама за шетање со прстите горе – долу по инструментот… е родена! (ВИДЕО)

Водителот Огњен Амиџиќ во своето култно „Амиџи шоу“ и беше домаќин на популарната пејачка Дара Бубамара, која ја натера да ги  покаже...